TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TELAFİDE BEN DE VARIM" BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığımızca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı başladı. 31 Ağustos'a kadar devam edecek olan "Telafide Ben de Varım" programının açılışı, Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumunda düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.


Açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında ilimizde 2 bin öğretmenimizle 120 farklı branşta, 12 bin etkinlik yapılacağını duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali programda yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Öğrencilerimiz salgın dolayısıyla uzun süredir okullarından, arkadaşlarından, öğretmenlerinden uzak kaldılar. Bu süreçte kurallara uyarak sabırlı bir şekilde eğitimlerine uzaktan devam eden öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Akademik açıdan eksik kalmamak için öğrencilerimiz evlerinde canlı derslerini takip ettiler. Sabırlarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Yeni süreçte Milli Eğitim Bakanlığımız öğrencilerimiz için güzel bir yaz tatili programı hazırladı. Bu programa Bakanlığımız tarafından Telafide Ben de Varım adı verildi. Bu programda öğrencilerimiz için birbirinden keyifli, farklı ve eğlenceli etkinlikler düzenledik. Bu eğitimler hem öğrencilerimiz için hem de aileler için planlandı. 31 Ağustos'a kadar olan yaz tatili sürecini hep birlikte keyifli bir şekilde geçireceğiz. Sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle öğrencilerimizin akademik gelişmelerine destek olacağız. Aynı zamanda öğrencilerimizin tespit edilen akademik eksiklikleri de yine bu program kapsamında telafi edilecek. 2 aylık telafi eğitimi sürecimizin verimli bir şekilde geçireceğimizi umuyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum"

"Telafide Ben de Varım" programının açılış törenine katılan Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi selamlayarak, Tokat Belediyesi'nin de telafi programına katkı sağlayacağının altını çizdi.

Açılış töreninde ayrıca Okul Sporları Satranç Türkiye Şampiyonasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

"Telafide Ben de Varım" programının açılış törenine Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Mahmut Özdemir, Tokat İl Sağlık Müdürümüz Sayın Hacı Ahmet Sümbül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımız Sayın Abdullah Taştan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Muzaffer Bolat katıldı.

Program kapsamında; okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ve etkinliklerle ilgili ayrıntılara "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren programda eğitim faaliyetleri "fiziksel", "sosyal duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana temaya uygun planlanacak.

05-07-202105-07-202105-07-202105-07-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.