TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TELAFİDE BEN DE VARIM" ÖZEL ÇOCUKLAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığımızın 5 Temmuz'da başlattığı ve 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında Gümenek Mesire Alanında Özel Çocuklar Şenliği düzenlendi. Şenliğe katılan özel öğrenciler çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlendi.


Özel Çocuklar Şenliğine katılan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali öğrencilerimizle yakından ilgilenerek öğrenci velileri ve öğretmenleriyle sohbet etti.

Özel Çocuklar Şenliğinde konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, özel çocukları çok önemsediklerini belirterek şunları söyledi; "Özel çocuklarımızla beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dezavantajlı durumdaki çocuklarımızın ve ailelerimizin problemlerini yüreğimizde hissediyoruz. Hayatlarını kolaylaştırmak için devletimizin imkanlarını kullanıyoruz. Bakanlığımız desteği, Valiliğimiz ve Belediyemiz işbirliğiyle Tokat'a Özel Eğitim Kampüsü kazandırıyoruz. Kampüsümüzde işitme, görme ve diğer engelli grubu öğrencilerimiz anaokulundan, ilkokul, ortaokul ve liseye kadar eğitim alacaklar. Özel çocuklarımızı seviyoruz"

Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu ise şenlik alanında yaptığı konuşmada; "2021-2022 Eğitim Öğretim yılanda inanıyorum ki artık okulların açıldığı, zillerin çaldığı ve öğrencilerimizin beraber olduğu günleri şimdiden hayal ediyoruz. İnşallah tez zamanda hepiniz okullarınıza kavuşmuş olursunuz. Öğrenci genelde tatili özler ama sizler görüyorum ki yeter tatil deyip okullarınızı özlemişsiniz. İnşallah okullarımıza kavuşacağız. Özel çocuklarımız da bizler için çok değerli ve önemli. Telafide onlar da var. Salgın sürecinde özel çocuklarımız ve aileleri de sıkıntılı günler geçirdi. Ama inşallah artık o günler geride kalacak. Yavaş yavaş normalleşiyoruz. Telafide ben de varım çok önemli ve özel bir uygulama. Bu programın içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Buradaki cıvıl cıvıl etkinliklerle çocuklarımızın doyasıya eğlenmesini diliyorum" dedi.

 Birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerin yer aldığı Özel Çocuklar Şenliğinde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali; "Uzun bir eve kapanma sürecinden sonra yavaş yavaş normalleşiyoruz. Geçirilen bu zor sürecin yorgunluğunu atabilmeniz için bizler Sayın Valimizin talimatıyla ve Belediyemiz, Sağlık İl Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile iş birliği yaparak sizlere güzel bir program yaptık. Programımızda birbirinden güzel yarışmalar ve etkinlikler var. Tüm öğrencilerimizin doyasıya eğlenmesi temenni ediyorum" dedi.

Birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerin yer aldığı Özel Çocuklar Şenliğinde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali; "Uzun bir eve kapanma sürecinden sonra yavaş yavaş normalleşiyoruz. Geçirilen bu zor sürecin yorgunluğunu atabilmeniz için bizler Sayın Valimizin talimatıyla ve Belediyemiz, Sağlık İl Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile iş birliği yaparak sizlere güzel bir program hazırladık. Programımızda birbirinden güzel yarışmalar ve etkinlikler var. Tüm öğrencilerimizin doyasıya eğlenmesi temenni ediyorum" dedi.

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.