TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Bilim Sanat Merkezi, Verimlilik Haftası Fikir Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu

Tokat Bilim Sanat Merkezi, Verimlilik Haftası Fikir Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından "Verimlilik Haftası" dolayısı ile düzenlenen fikir ve kısa film yarışmasında, Ortaokul kategorisinde Tokat Bilim Sanat Merkezi 6. sınıf öğrencisi Ceren SAY "Bilinçli Trafik Işıkları" isimli projesi ile Türkiye Birincisi olmuştur.

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 2016 Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması’na bu yıl 140 fikir, 68 kısa film başvurusu yapıldı.

Alanında uzman 5 kişiden oluşan Seçici Kurulun yaptığı incelemeler sonucunda; Fikir Yarışmasının ortaokul kategorisinde 3, lise kategorisinde 3 toplam üzere toplam 6 fikir ödüle layık görüldü.

Ödülleri Bakan Işık Verdi

 

Yarışmayı kazanan fikir ve eser sahibi öğrenciler, ödüllerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK’tan aldılar. Öğrencimiz Ceren SAY ve danışman Hatice AKPOLAT’a ödüllerini veren Bakan IŞIK başarılarının devamını diledi.

 

29-04-201629-04-201629-04-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.