TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Bilim ve Sanat Merkezinde Türkcell Zeka Küpü Projesi Kapsamında MAKEY KODLAMA KİTLERİ’ nin Dağıtım Töreni Yapıldı.

Turkcell Zekâ Küpü Projesi kapsamında Tokat Bilim ve Sanat Merkezine gönderilen MAKEY KODLAMA KİTLERİ öğrencilere törenle dağıtıldı. 
Tokat Bilim ve Sanat Merkezinde Türkcell Zeka Küpü Projesi Kapsamında  MAKEY KODLAMA KİTLERİ’ nin Dağıtım Töreni Yapıldı.

Turkcell Zekâ Küpü Projesi kapsamında Tokat Bilim ve Sanat Merkezine gönderilen MAKEY KODLAMA KİTLERİ öğrencilere törenle dağıtıldı.

            Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah TAŞTAN, Şube Müdürü İlyas SARIKAYA, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hakan YILMAZ,  Tokat Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Erdoğan ÇAĞLAR,  öğrenci ve öğrenci velileri katıldılar. 

 

            Dağıtım töreninde konuşan Tokat Bilsem Müdürü Erdoğan ÇAĞLAR; Turkcell Zekâ Küpü Projesi özel yetenekli öğrencileri geleceğe hazırlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. “Çocuklarınızın teknoloji ile çağı yakalamasını, var olan potansiyellerine katkı sağlamayı ve ailelerinin özel yetenekli çocukların eğitimleri konusunda bilgilendirilmesini hedef alan proje, ülkemizde ‘Maker Hareketi’ konusunda atılan ilk adımlardan biridir. Bu proje kapsamında Turkcell tarafından okulumuz öğrencilerine dağıtılmak üzere 38 adet Maker ve Kodlama Kiti seti gelmiştir. Maker ve Kodlama Kiti, öğrencilere, Maker’lara, tasarımcılara ve kodlama öğrenmek isteyen herkese teknolojiyi anlama ve gerçek dünyayı kodlama imkânı sunan en doğru araçtır. Öğrenciler mıknatıslı Makey modüllerini birleştirerek saniyeler içerisinde kendi robotlarını, projelerini yapabilecek ve kodlayabilecektir.” dedi. Ayrıca törene katılan Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN ise Tokat Bilsem’in misyonunun Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarına devam eden “Özel Yetenekli” öğrencilerin bilimsel düşünme ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üreten, problem çözen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır dedi.

 

12-01-201712-01-201712-01-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.