TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT DOKUMALARI DÜNYAYA AÇILIYOR

Anadolu'nun geleneksel dokumalarının aslına uygun modern tasarımlarla dünyaya tanıtılması amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "Türkiye Dokuma Atlası Projesi" hayata geçirildi.
TOKAT DOKUMALARI DÜNYAYA AÇILIYOR

Anadolu'nun sahip olduğu binlerce yıllık birikim ve potansiyelin uluslararası alanda ticaret, kültür ve sanatla buluşmasını sağlayacak olan Dokuma Atlası Projesinde Tokat dokumaları ile Tokat Olgunlaşma Enstitüsü de yer alıyor.

Geleneksel el tezgâhlarında özünden koparılmadan üretilen dokuma kumaşları ile yoğun ilgi gören Tokat'ın alaca dokumaları birçok tasarımcının gözdesi oldu.

Olgunlaşma enstitülerinin yenilenme çalışmalarının bir ürünü olarak hazırlanan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen Dokuma Atlası Projesi kapsamında Tokat Olgunlaşma Enstitüsünde hazırlanan dokuma kumaşlarla ünlü tasarımcıların hazırlamış olduğu kıyafetler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan sahne gösterisi ile sunuldu.

Programa, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer Hanımefendi'nin yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yabancı misyon şefleri ve eşleri ile diğer davetliler katıldı.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.