TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı.

İş Garantili, Girişimci, Kampüs İçinde İlk ve Tek Lise olma özelliği taşıyan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşmak için gün sayıyor. 
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı.

Olağanüstü aktif bir hızla değişen ve sürekli nüfusu artan bir dünyada, tarım sektörü alanı bizlere sıra dışı fırsatlar sunarken, üstün bir rekabet ortamı da oluşturmaktadır. Ülkemizin bu ortamda lider ve belirleyici bir role sahip olması, bu sektörün yetişmiş eleman ihtiyacından geçmektedir. Yola bu bilinçle çıkan TOGÜ, geleceğin ziraat mühendislerini bugünden yetiştirmeyi hedeflemektedir.

TOGÜ Ziraat Fakültesi akademik kadrosu ve Tarım ve Orman Bakanlığı uzman desteğiyle öğrencilerimizi geleceğe dünya standartlarında hazırlıyoruz.

Okulumuzda son teknolojiye göre donatılmış laboratuvarlarda, sera ve üretim alanlarında deneyerek ve gözlemleyerek üretmek ve ürünü hizmete sunana kadar ki aşamaların tümü için teknoloji geliştirmenin temelleri atılmaktadır.

* Okulumuz Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü içerisinde bulunmaktadır.

* Okulumuz, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile öğrenci almaktadır.

* Okulumuzda öğrenim süresi Hazırlık + 4 yıl olmak üzere toplam 5 yıldır.

* Yabancı dil ve uygulama ağırlıklı eğitim verilecektir. TOGÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu öğretim elemanları ve TOGÜ Ziraat Fakültesinde alanlarında uzman akademisyenler eşliğinde yürütülecektir. 

 

Okul Tanıtım Broşürü için Tıklayınız.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.