TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI’nın 23 Nisan Mesajı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI’nın 23 Nisan Mesajı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI’nın 23 Nisan Mesajı

 

          23 Nisan 1920´de Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının ve Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesinin, 95. yılını heyecanla ve gururla kutluyoruz.
 
          Ulusal egemenliğimizin ve demokrasinin, çocuk masumluğu ve temizliğiyle özdeşleştiği bu bayramımız tüm milletimize kutlu olsun.
 
          Sevgili çocuklar;
          Eşsiz vatanımızın geleceği olarak sizler, güçlü yarınlarımızın teminatısınız. Toplumumuzun her alandaki gelişimine öncülük eden, yenilikçi, girişimci, yüreği vatan ve millet sevgisiyle çarpan insanlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimiz ve sorumluluğumuzdur. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.
 
          Saygıdeğer Veliler;
          Milli Eğitimimizin en önemli gayelerinden biri medeniyetimizi ve maneviyatımızı oluşturan değerlerimizi evlatlarımıza aktarabilmek, kendi öz değerlerinin bilincinde, yaşadıkları toprakların mayasıyla yoğrulan, geleceğe güvenle ve inançla köprüler kuran nesiller yetiştirmektir. Bu yolda bizimle yürümeniz, hep birlikte "biz" olmamız, duygu birliğimiz, millet olarak en büyük gücümüzdür.
 
          Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;
          Bilim ve teknoloji çağının fırsatlarını kullanan, yeni fırsatlar yaratan, çağın şartlarına uyum sağlayacak donanıma sahip, evrensel ahlaki değerlerin farkında, kendi kültürüne sahip çıkan, karakteri sağlam nesiller yetiştirmek gibi kutsal bir görevimiz var. Geleceği hazırlayan bu mühim görevde şevkle ve özveriyle çalıştığınız için hepinize teşekkür ederim. Bayram vesilesi ile çocuklarımızı milli birlik ve beraberlik ruhu, dostluk ve kardeşlik, saygı ve sevgi ile kucaklayalım.
 
          Bu duygu ve düşüncelerle, başta hayatımıza renk ve anlam katan çocuklarımız olmak üzere bayramınızı yürekten kutluyorum.

 

 

    Levent YAZICI
İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.