TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat İle Derik "Tek Yürek" Oldu

Tokat İle Derik "Tek Yürek" Oldu

Vali Dr. Ömer Toraman “Tek Yürek Projesi” kapsamında ilimizde bulunan Mardin Derikli öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı “Tek Yürek Projesi” kapsamında, Mardin’in Derik ilçesinden gelen 87 öğrenci, Vali Dr. Ömer Toraman ve il protokolü ile kahvaltıda bir araya geldi.

Tokat Anadolu Lisesi Pansiyonu’nda gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan Vali Toraman, Mardin ve Tokat’ın Anadolu’nun köklü medeniyete sahip iki şehri olduğuna vurgu yaparak, Derikli öğrencileri Tokat’ta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.    

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK´ÜN HAYALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mardinli ve Tokatlı öğrencilerin birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı bulduğunu ifade eden Vali Toraman, “Bu proje ülkemizin birlik ve beraberliğinin çok güzel bir göstergesi. Aynı zamanda Şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün de bir hayaliydi. Şehit Kaymakam Safitürk, Derikli çocukların eğitimi için gayret gösterdi. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Büyüyüp, bu ülkenin kalkınması, gelişmesi ve refahının arttırılması için önemli görevler alacaksınız. Çok çalışacaksınız. Böylece Şehit kaymakamımızın da hayalini gerçekleştirmiş olacaksınız. Çünkü o Derikli öğrencilere bu konuda çok güveniyordu. Sizin potansiyelinizin açığa çıkması için çok gayret sarf ediyordu.

KARDEŞLİK KÖPRÜLERİNİ ÇOĞALTACAĞIZ

Hedefimiz ortak, gayemiz ortak. O da Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesini sağlamak. Milli ve manevi yönden birlik ve beraberliğini sağlamak. Bu gaye için hep beraber çalışacağız. Aksi yönde çalışanların planlarını bozarak kardeşlik köprülerini çoğaltacağız. Birbirimizi tanıdıkça daha çok seveceğiz. Bu projenin Derik ve Tokat ile sınırlı kalmayıp ülkemizin birbirinden güzel şehirlerine yayılacağına inanıyorum. Gittiğiniz her yerde farklı güzellikler göreceksiniz. Mardin’e güzel hatıralarla döneceğinizden eminim” dedi.

Duygularını dile getiren Derikli misafir öğrenciler ise, kültürleri buluşturan bu projenin çok önemli olduğunu ifade ederek, kendilerini Tokat’ta ağırlayan yetkililere teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından, Mardin Derik’ten gelen misafir öğrenciler Tokatlı arkadaşları ve protokol mensupları ile birlikte kahvaltı yaptı. Üç gün boyunca şehrimizde kalacak olan Derikli öğrenciler, Tokat’ın birbirinden güzel tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulacak.

Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, misafir öğrenciler ve öğretmenleri ile Tokatlı öğrenciler katıldı.

 

04-07-201704-07-201704-07-201704-07-201704-07-201704-07-201704-07-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.