TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat İli Rehberlik ve Araştırma Merkezleri İşbirliği ve Birliktelik Çalıştayı Gerçekleştirildi.

İlimizde gerçekleştirilen rehberlik çalışmalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve geliştirilmesi amacıyla 9 Eylül 2015 tarihinde Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından Tokat RAM bölgesinde görevli rehber öğretmenler, sınıf rehber öğretmenleri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri, maarif müfettişleri, RAM yöneticileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri’nin katılımıyla Tokat Rehberlik Çalıştayı düzenlenmiştir
Tokat İli Rehberlik ve Araştırma Merkezleri İşbirliği ve Birliktelik Çalıştayı Gerçekleştirildi.

İlimizde gerçekleştirilen rehberlik çalışmalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve geliştirilmesi amacıyla 9 Eylül 2015 tarihinde Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından Tokat RAM bölgesinde görevli rehber öğretmenler, sınıf rehber öğretmenleri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri, maarif müfettişleri, RAM yöneticileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri’nin katılımıyla Tokat Rehberlik Çalıştayı düzenlenmiştir. Bu çalıştayda rehberlik ve özel eğitim ile ilgili sorunlar ele alınarak çeşitli çözüm önerileri geliştirilmiştir.

Benzer bir çalışma 27 Eylül 2016 tarihinde de gerçekleştirilmiş ve Tokat RAM bölgesinde görevli 66 rehber öğretmenin katılımıyla Rehberlik Hizmetlerinin İyileştirilmesi Çalıştayı düzenlenmiştir. Bu çalıştayda ise katılımcılar görev yaptıkları okulların öğrenim kademelerine göre gruplara ayrılmış, böylece öğretim kademelerine göre karşılaşılan sorunlar ele alınmış, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri getirilmiş ve özgün uygulamaların paylaşılması sağlanmıştır.

 

Tokat RAM bölgesinde yapılan bu çalışmaların İl geneline yayılması, Tokat RAM bölgesi dışındaki okul/kurumlarda özel eğitim ve rehberlik konularında yaşanan sorunların tespit edilmesi, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve özgün uygulamaların paylaşılması amacıyla 24 Nisan 2017 tarihinde Tokat, Niksar ve Erbaa Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla Tokat İli Rehberlik Ve Araştırma Merkezleri İşbirliği ve Birliktelik Çalıştayı düzenlenmiştir. Bu çalıştay sonucunda İl genelinde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm yolları tespit edilmiş,  özgün uygulamaların İl geneline yaygınlaştırılması yönünde kararlar alınmıştır. Ayrıca çalıştay sonuçlarının İlimiz rehberlik ve özel eğitim politikalarının şekillenmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

27-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.