TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat İmam Hatip Liseleri Arası 1. Dînî Mûsikî Koro Yarışması Yapıldı.

Tokat İmam Hatip Liseleri Arası 1. Dînî Mûsikî Koro Yarışması  Yapıldı.

 

        Tokat İmam Hatip Liseleri Arası 1. Dînî Mûsikî Koro Yarışması" İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve Müzik Öğretmeni Mustafa Koç koordinatörlüğünde 13 Mayıs 2015 çarşamba günü saat 18:00´ da 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında yapıldı. Türkiye´de ilki gerçekleştirilen yarışmaya Tokat merkez ve ilçelerdeki tüm İmam Hatip Liseleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümzü Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN, Şube Müdürü İlyas SARIKAYA, Reşadiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet FEDAKARTÜRK ve İl-ilçe İmam Hatip Lisesi Müdür ve Müdür Yardımcılarının katıldığı yarışmaya veliler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. 

 

       Yarışmada; öğrencilerimizin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini sanatsal anlamda ifade edebilmelerini sağlamak, Dînî Musiki alanında bilgi ve becerilerini artırmalarına yardımcı olmak, sanatsal açıdan yeterli donanıma sahip olmalarını gerçekleştirmeye yönelik müzikal değerler açısından “Dînî Musiki” alanına ait farkındalık meydana getirmek hedeflenmiştir.

 

             Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmada her koro önceden belirlenmiş 4 eser üzerinden değerlendirmeye tabi tutuldular. Müzik öğretmenleri Mustafa KOÇ, Ercan ÖZTÜRK ve Cengiz PELİT yarışmada jüri olarak değerlendirme yapmak üzere hazır bulundular. Değerlendirme sonucunda birinciliği Erbaa Anadolu İmam Hatip lisesi, ikinciliği Reşadiye Anadolu İmam Hatip Lisesi ve üçüncülüğü ise Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi kazandı. Yarışmada derece alan korolara ödüllerinin taktim edilmesi ve birlikte fotoğraf çekilmesinin ardından yarışma sonra erdi. 

 

dddddddd

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.