TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Kızılay Kan Bağışı Merkezi Yetkililerinin Ziyareti

Tokat Kızılay Kan Bağışı Merkezi Yetkililerinin Ziyareti
Tokat Kızılay Kan Bağışı Merkezi Yetkililerinin Ziyareti

Tokat Kızılay Kan Bağışı Merkezi Yetkililerinin Ziyareti

Tokat ilinde Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesinin uygulanacağı  4 pilot okul ve proje detayları hakkında bilgi vermek için, Tokat Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr.Uğur Corut, Dr.Orhan Ersoy ve Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Murat Bozdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı’yı ziyaret etti.

Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi, Türk Kızılayı’nın  Kan faaliyetlerinin içerisinde yürütülen ulusal bir proje olup, Avrupa Birliği Finansmanında Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’ nın işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Tüm vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kan ve kan bileşenine sıkıntı yaşamadan ulaşabilmesi hedefi ile çıktığımız yolda yürütülen çalışmalardan bir tanesini oluşturan Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesinde ;

•Gönüllü ve karşılıksız kan bağışının önemi konusunda öğrencilerin sahip olduğu bilgi ve anlayışın ülke genelinde arttırılması

•Gönüllü ve karşılıksız kan bağışçılarının kazanımı için Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’ nın İnsan Kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi

•Kan bağışçısının eğitimi & kazanımı adı altında 500 pilot okulda 2 kampanya ve ülke genelinde medya & halkla ilişkiler kampanyası düzenlenerek toplumun kan bağışı konusundaki bilincinin arttırılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

 

 

Tokat Kızılay Kan Bağışı Merkezi Yetkilileri Görüşme sonrasında projeye vermiş oldukları desteklerinden ötürü İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı’ya teşekkür etti.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.