TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Merkez İlçe Öğrenci Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Tokat Merkez İlçe Öğrenci Başkanlığı Seçimi Yapıldı

 

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız demokrasi yarışını şölen havasında tamamladı. Dün saat 10:00’da Tokat Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda yapılan seçimde  57 okul öğrenci temsilcisi oy kullandı. Merkez İlçe Öğrenci Başkanlığı seçiminde;  Fen ve Sosyal Bilimler Programlı okul olan Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci başkanları olmak üzere merkez İlçe Öğrenci Başkanlığı seçiminde üç aday yarıştı. Seçim kurulu komisyon başkanlığını Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali VANLIOĞLU yaptı.

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Meclis Başkanı Melike KOÇ; 12 ve 14 oy alan diğer adaylar arasından 28 oy ile en yüksek oyu alarak Merkez İlçe Öğrenci Başkanı seçildi.  Melike KOÇ, konuşmasında; “Ben bütün öğrenci arkadaşlarımın merkez ilçe öğrenci başkanı olacağım. 10. Sınıf öğrencisi olmam ve küçük olmam problem değil, Fatih Sultan Mehmet gençti, bir devir kapatıp bir devir açtı, öğrenci arkadaşlarımızın ve okullardan gelen öğrenci isteklerinin yerine getirilmesi için çaba göstereceğim. Kapsayıcı bir yönetim sergileyeceğim. Onların sorunlarının çözümünde canla başla çalışacağım ve isteklerini yerine getirmek için faaliyetlerde bulunacağım. Başarının bir ekip işi olduğunu biliyorum. Bu seçimin demokratik ortamda gerçekleştirilmesine katkıda bulunan büyüklerime ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

 

07-11-201807-11-201807-11-201807-11-201807-11-201807-11-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.