TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Girişimcilik Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Girişimcilik Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

           Mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında girişimciliği geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 14.06.2016 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İş Birliği Protokolünü imzalamışlardır.        

            İmzalanan İş Birliği Protokolü ile;

2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren mezun olan tüm öğrencilerimiz Diploma ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanacaktır.  Mezunlarımız öncelikle kendi alanlarında iş kurmak istemeleri halinde hibe olarak 50.000 TL, ayrıca hiç faizsiz 100.000 TL’ye kadar KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuru haklarını elde edeceklerdir.  

Bu doğrultuda Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Müdürlüğünce planlanıp yürütülen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 08/082016-02/09/2016 tarihleri arasında okulun Konferans salonunda Tokat İŞGEM Eğitim Uzmanları tarafından verilmiştir. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan 73 öğrencimize belgelerinin verildiği törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ERARSLAN, KOSGEB İl Müdürü Cenk KIZILGEDİK, Eğitim Uzmanı Tarık FİDAN, İŞGEM Genel Müdürü ve Eğitim Uzmanı Yüksel TOKUŞÇU Bölüm Şefleri veliler ve öğrenciler katılmıştır. 

Açılış Konuşmasında söz alan Okul Müdürü Şaban CEYLAN; “Protokolün imzalandığı bilgisi yaz tatilinde geldi. Tüm arkadaşlarımla derhal bir planlama yaptık. Tek tek öğrencilerimizi arayarak davet ettik. Eğitici arkadaşların da olağan üstü gayretleri ile bugüne gelmiş olduk. Tüm öğrencilerimize açık açık ilanımızdır ki iş planı kurup proje oluşturmaya başladığınız zaman KOSGEB üzerinden sağlanacak destek size ulaşana kadar hepsini ayrı ayrı takip edeceğiz. Sizin için, çocuklarınız için buradayız” dedi.

KOSGEP Uzmanı Tarık FİDAN, “ Genel müdürlüğümüzün yönlendirmesi ile Okul Müdürlüğümüz den gelen tekliflere istinaden yürütülen eğitim çalışması son derece iyi şartlarda yürütülmüş olup proje yazma düşüncelerine müdürlük olarakta her türlü desteği sağlayacağız” dedi. 

Öğrencilerimizi temsilen mezunlarımızdan Burak VANLIOĞLU ise yaptığı konuşmada; “Okulumuz tarafından düzenlenen bu programa katılmaktan dolayı çok mutluyum. Biz burada iş analizi, iş planı ve piyasa şartlarına uygun işletme koşullarının değerlendirilmesinde gerçekçi olunması gerektiğini öğrendik. Şüphesiz hepimizin iş hayalleri vardır. Bu hayallerin ülkemizin gelişimine de katkısını iyi planlamalıyız. Bu süreçte bizlere her türlü kolaylığı sağlayan Okul Müdürümüz Şaban CEYLAN’a Müdür Yardımcısı Muhsin YILMAZ’a Eğitimlerimizi yapan Yüksel TOKUŞÇU ve İzzet ÇEVİK beylere KOSGEP il Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.  

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa ERARSLAN; “Okulunuzda planlayıp yürüttüğünüz bu programdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türkiye’de ilk defa yapmış olduğu bu eğitimlerde görülen o ki herkes mutlu. Bizler de mezun öğrencilerimize bu süreçlerde okul idaremizi destekleyecek ve Mesleki Teknik Eğitimin öneminden dolayı da imkanların daha iyileşmesi için üst boyutlu desteklerimiz sürecektir” dedi. Program sertifikaların dağıtılması ile sona erdi.

 

12-10-201612-10-201612-10-201612-10-201612-10-201612-10-201612-10-201612-10-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.