TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tatbikat Düzenlendi

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tatbikat Düzenlendi

           Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumların her an olası bir afete hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında “Afete Hazır Okul İşbirliği” protokolü imzalanmıştır.

          Protokol kapsamında okullarımızda “Afete Hazır Okul” projesi başlatılmıştır. Proje ile 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı´nda Kasım ve Aralık aylarında Müdürlüğümüz koordinesinde; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve 112 UMKE ekipleri ile birlikte okullarımızda “Afet Bilinci” eğitimi ve 12 Kasım Afet Eğitim Hazırlık Günü etkinlikleri kapsamında tatbikatlar yapılması kararlaştırılmıştır. Alınan kararlar doğrultusunda Aralık ayında Yeşilırmak Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu, Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu, Kemalpaşa Ortaokulu ve Güryıldız Ortaokulu’nda “Afet Bilinci” eğitimi verilmesi ve tatbikatlar yapılması planlanmıştır. Planlanan program dahilinde 12.11.2015 tarihinde Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerine “Afet Bilinci” eğitimi verildi ve ardında kurtarma tatbikatı yapıldı.

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.