TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ERASMUS + PROJESİNDE BÜYÜK HİBE DESTEĞİ

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus + KA201 Yenilik Geliştirmeye Yönelik okul eğitimi stratejik ortaklık proje başvuruları kapsamında hazırladığı "Küresel Yaşamın Anahtarı Doğanın Dijital Dönüşümü" projesiyle 202.388,00 Avroluk hibe tutarını şehrimize getirdi.
TOKAT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ERASMUS + PROJESİNDE BÜYÜK HİBE DESTEĞİ

81 il içerisinde 6 ilin hibe desteği kazandığı yenilik geliştirme alanında başarı kazanan proje ile Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AB'nin kaynak verimliliği ışığında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında eğitim öğretim materyallerinin tasarlanması, eğitim öğretim yöntemlerinin geliştirilmesini hedeflemekte ve bu hedefe ulaşma kapsamında yenilikçi yöntemlerden STEM, Sanal Öğrenme Ortamları ve eğitsel dijital içerikler gerçekleştirecektir.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü erasmus+ KA201 projesi, AB hedefleri ile desteklenerek ulusal ve uluslararası alanlarda eğitim politikalarının geliştirilmesine yön verecektir. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Portekiz, Slovakya, İspanya, Belçika ortaklığında gerçekleştirilecek olan proje ile Milli Eğitim Bakanlığımızın 2017-2023 ulusal öğretmen strateji belgesinde belirtilen hedefler doğrultusunda kurumsal kapasitesini geliştirerek öğretmenlerimizin çok yönlü gelişimine katkı sağlayacaktır.

Proje kapsamında;

STEM, eğitsel dijital içerik ve sanal öğrenme alanında AB enerji politikası amaçlarına uygun olarak çalışmalar gerçekleştirilecektir. Araştırma sonuçları uluslararası platformlarda paylaşılacak, proje sonunda yeşil teknoloji raporu yayımlanacaktır. Ortaya çıkan ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşması için hazırlanan içerikler proje web sitesinden duyurulacaktır.

Proje Hedef Grupları:

Öğrenciler, gençler, yetişkinler, teknoloji firmaları ve çevre örgütleridir.

Bşarımızın mimarları değerli öğretmelerimizi tebrik ediyoruz. 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.