TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT OSB'YE KAZANDIRILAN SANAYİCİ OSMAN SUVEREN ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

Tokat Osb'ye Kazandırılan Sanayici Osman Suveren Anaokulu törenle açıldı. Törene Valimiz Sayın. Dr. Ozan Balcı, Milletvekilimiz Sayın Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Syın Eyüp Eroğlu, eski AB Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Alaattin Büyükkaya, hayırsever Suveren ailesi, protokol ve davetliler katıldı.
TOKAT OSB'YE KAZANDIRILAN SANAYİCİ OSMAN SUVEREN ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali konuşmasında; "Sayın Valimiz şehrimize geldiğinde sanayi bölgelerinde fabrikalarda çalışan hanımefendilerin hayatlarını kolaylaştırmak için OSB'lere birer anaokulu yapmamız gerektiğini bizlere söyledi. Bizler de merkez OSB anaokulumuzu planladık. Tam da bu esnada hayırseverimiz Şerafettin Bey ve kardeşleri Müşerref Hanımefendi ilimize bir hayır yapmak istiyorlardı. Kendilerine burayı teklif ettiğimizde çok olumlu karşıladılar ve bu okulun ilimize kazandırılmasında büyük rol oynadılar. Sadece merkez OSB'ye değil, Turhal, Erbaa ve Niksar OSB'lere de birer anaokulu kazandırıldı. Ben özellikle bu okulumuzun ilimize kazandırılmasını sağlayan hayırsever Suveren ailesine çok teşekkür ediyorum. Okulumuza ismini veren Merhum Osman Suveren Beyefendi'nin de ruhları şad olsun diyorum. Okulumuz çocuklarımıza ve ilimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Milletvekilimiz Sayın Mustafa Arslan ise; "Suveren ailesi bu okul ile varlıklarını ölümsüzleştirdiler. Okulumuz yavrularımıza ve eğitim camiamıza hizmet edecek inşallah. Bu güzel düşünceleri için kendilerine Tokat'ımız adına teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı her organize sanayi bölgesine bir anaokulu kazandırılacağını belirterek; "Tokat merkez OSB'nin yanı sıra Turhal ve Erbaa OSB'ye de anaokulu yapıldı. İnşallah Niksar OSB'nin de temelini atacağız. Böylece her bir OSB'mize bir anaokulu kazandırmış oluyoruz. Anaokulların yapılmasında bir numaralı sebep çalışan kadınlarımız. Kadınlarımızı ve emeklerini çok önemsiyoruz. Anaokulunu yaptırdığı için hayırseverimiz Şerafettin Bey'e, kardeşi Müşerref Hanımefendi'ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anaokulumuz, sevgili çocuklarımıza, hanımefendilere, eğitim camiamıza, Tokat'ımıza ve Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı hayırsever Suveren ailesine plaket takdiminde bulundu. Törende ayrıca Sanayici Osman Suveren Anaokulu öğrencilerinin renkli gösterileri de yer aldı. Kurdele kesimi ile Sanayici Osman Suveren Anaokulu açılışı gerçekleştirildi.

27-09-202127-09-202127-09-202127-09-202127-09-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.