TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Minik Kalplerin Düş Bahçesi Proje Açılışı Gerçekleştirildi.

Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Minik Kalplerin Düş Bahçesi Proje Açılışı Gerçekleştirildi.

Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Aralık ayı eylem planında yer alan “Aralık Ayı Zihinsel Engelliler Farkındalık Ayı” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Şube Müdürü Şinasi PERÇİN, Rehberlik ve Araştırma Merkezi idarecileri, Engelli Dostları Platformu yetkilileri ile okulun öğretmen, öğrenci ve velilerinin katılımıyla Minik Kalplerin Düş Bahçesi Proje açılışı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, açılışta yaptığı konuşmada “Bu yapılan çalışmalar eğitimde bir farklılık yaratmaktadır, öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır ve  öğrencilerin okula ilgisini arttırmaktadır. Böylesi farklı uygulamaların, hem öğrenci üzerinde hem veli üzerinde olumlu bir etkisi olması, amaçlanan hedefe ulaşmada etkin bir rol oynaması bakımından önemsiyoruz. Bu çalışmayı yapan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii bu çocuklar hepimizin. Onları ayırmadan, oldukları gibi kabul ederek, eğiterek topluma kazandırmak herkesin görevi. Burada bizlere düşen görev toplumda farkındalık oluşturarak bu süreci hızlandırmaktır. Emeği geçenlerin eline sağlık.” dedi. Ardından öğrenciler ve velilerle birlikte düş bahçesinde yapılan etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI çocukların düş bahçesine olan ilgisini mutlulukla gözlemlediğini ve burada yapılan çalışmanın onların dünyasını zenginleştirdiğini belirtti.

Çalışma Koordinatörü Özel Eğitim Öğretmeni Özlem FINDIKÇIOĞLU da Milli Eğitim Müdürümüze katılımlarından dolayı teşekkür etti ve proje hakkında kısaca bilgi verdi: “Bu proje ile amacımız öğrencilerimize sıkıcı sınıf ortamından kurtararak daha rahat hareket edebilecekleri, konulara bağlı olarak dramatize edebileceğimiz bir alan oluşturmaktı. Diğer bir amacımız ise öğrencilerin okula gelme isteğini arttırarak devamsızlık oranlarını azaltmak oldu. Hakikaten öğrencilerimizin de bu farklılığını gördük, projenin meyvelerini şimdiden alıyoruz” dedi.

 

 

13-12-201613-12-201613-12-201613-12-201613-12-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.