TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat'ın Köylerinde Kurs Heyecanı

Tokat'ın Köylerinde Kurs Heyecanı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Her Köye Bir Kurs (Köyler Hayat Oluyor) Projesi kapsamındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Tokat Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde köylerde yürütülen alan tarama çalışmaları ile proje için gerekli bilgiler toplanıyor. Bu bilgiler ışığında köylerde açılacak olan kurslarla ilgili bir altyapı oluşturuluyor.

 

Tokat'ımızın köylerdeki iş gücüne büyük katkı sağlaması beklenen bu proje ile köylerde yeni istihdam alanları açılması planlanıyor. Köylerimizdeki iş gücünün Her Köye Bir Kurs (Köyler Hayat Oluyor) Projesi ile daha verimli bir şekilde kullanılması planlanıyor.

 

Köylerdeki halkla görüşüp fikir alışverişinde bulunan Tokat Halk Eğitim Merkezi yetkililerimiz köylerdeki halkın hangi kurslara ihtiyacı olduğunu yerinde tespit ediyor.

 

Şimdiye kadar; Bedirkale, Çubuklu, Avşarağzı, Dodurga, Çatalkaya, Ortaören, İhsaniye, Kızılkaya Karkın, Kızık, Karkıncık, Dereaağzı, Kervansaray, Güzelce, Günçalı, Aydoğdu, Aşağıfırındere, Akyurt, Daylıhacı, Tekneli, Killik, Çayören, Batmantaş köylerinde Tokat Halk Eğitim Merkezi yetkililerince alan tarama çalışmaları yapılmıştır.

22-07-201922-07-201922-07-2019

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.