TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT'TA 128 BİN 673 ADET YARDIMCI KAYNAK KİTAP ÖĞRENCİLERE DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ücretsiz olarak verilen yardımcı kaynak kitapların dağıtımı devam ediyor. Bu kapsamda yardımcı kaynak kitaplar ücretsiz olarak Tokat'ta öğrencilerin istifadesine sunuldu.
TOKAT'TA 128 BİN 673 ADET YARDIMCI KAYNAK KİTAP ÖĞRENCİLERE DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı, tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla Tokat'ta da öğrencilere yardımcı kaynak desteği sunuldu. Tokat'ta bu kapsamda 128 bin 673 adet yardımcı kaynak kitap öğrencilere dağıtılmaya başlandı. Basılı olarak öğrencilerin istifadesine sunulan kaynak kitaplara yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden dijital olarak da ulaşılabiliyor.

Yardımcı kaynakların dağıtım törenine Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ katıldı.

Programda konuşan Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ; "Malumunuz okullarımızda en büyük sorunumuz yardımcı kaynak sorunu. Her yıl bizim kronik rahatsızlığımız bu.  Velilerimiz bu kitapları almakla ilgili sıkıntı yaşıyordu. Hangi yardımcı kaynak alınacak okul idarelerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi en çok meşgul eden konu buydu. Bakanlığımız bu konuda güzel bir çalışma başlattı. Şimdi meyvelerini görüyoruz hep birlikte. Bundan sonra artık tüm öğrencilerimize yardımcı kaynaklar Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak gönderilecek. Sizlerin en büyük sorununu da çözmüş olacağız. Bugün burada temsili olarak merkez okul müdürlerimize ve bu okuldaki öğrencilerimize bu yardımcı kaynak dağıtımını gerçekleştirdik. İlimizde hepinizin malumu eğitimle ilgili güzel projeler yapılıyor. Bizim ilimizde yürüttüğümüz Etüt Tokat projemiz var. Bunda da çocuklarımızı akademik sınavlara hazırlıyoruz. Bir dershane mantığıyla yürütüyoruz projelerimizi. Burada da Sayın Valimizin destekleriyle ciddi manada yardımcı kaynak dağıtımı gerçekleştirmiştik öğrencilerimize ücretsiz olarak. Bunlar da takviye olmuş olacak. Kurs merkezi olarak okul müdürlerimizi ziyaret edecek Bakanlık Müfettişlerimiz geldi. İlimizde özellikle uyguladığımız bu Etüt Tokat'ın Türkiye'ye örnek olmasını yerinde inceleyecekler. Sabah onlarla görüştük ciddi heyecan duydular projemizi anlattığımızda 'Tam aradığımız şey buydu' dediler. İnşallah okullarımızı ziyarete gelecekler. Ben bu çalışmanın ve kaynaklarımızın öğrencilerimize, ülkemize, Tokat'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI; "Tokat'ta eğitim adına çok güzel işler yapılıyor. Biliyorsunuz üniversiteye hazırlanan çocuklarımıza etüt merkezleri kurmuştuk. Nitelikli öğretmenlerimiz de öğrencilerimize katkılar sunmuştu. Biz yardımcı kaynak da sağlamıştık. Ancak bugün daha güzel bir şey oldu. Milli Eğitim Bakanlığımızın ülke genelinde başlattığı bir proje var. Bugün itibariyle ülke genelinde tüm öğrencilerimize yardımcı kaynakları dağıtılacak. Biz de bugün temsili olarak kaynaklarımızın dağıtımını gerçekleştireceğiz. Hafta boyunca ilimizde her öğrencimizi yardımcı kaynağa ulaştırmış olacağız. Geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın eğitimlerini, onların her alanda gelişimlerini önemsiyoruz. Dağıtılan kitaplar tüm çocuklarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ okul müdürlerimize ve öğrencilerimize yardımcı kaynaklarını teslim etti.

03-01-202203-01-202203-01-202203-01-202203-01-202203-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.