TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı "İlköğretim Haftası" kutlama programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ve Şehit Sinan Bilir Ortaokulunda program düzenlendi. Şehit Sinan Bilir Ortaokulunda düzenlenen kutlama programına Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sn. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Fatih Çoban, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Armağan Adnan Erdoğan, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Çağlar, protokol, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
TOKAT'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Öğrencilerimizin renkli gösteriler sunduğu programda, şiir ve müzik dinletisinin yanı sıra halk oyunları gösterileri de sergilendi. Ayrıca 8'inci sınıf öğrencilerimiz ortaokula yeni başlayan öğrencilerimize kitap hediye etti.

Pandemi nedeniyle 2 yıl uzak kaldıkları okula kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Şehit Sinan Bilir Ortaokulu Müdürü Sayın Recep Kılıç, yaptığı açılış konuşmasında; "İlköğretim geleceğin temelidir. Bilgisiz insan meyvesiz ağaca benzer. Eğer bilgiler her gün yeni bir şey eklenmezse gün geçtikçe azalacaktır. Başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçmektedir. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi siz sevgili öğrencilerimiz. Sizi geleceğe hazırlayan emek ve gayretleri boşa çıkarmayın. Çok çalışın. Okulunuzu ve öğretmenlerinizi sevin" dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükakli; "Uzun bir aradan sonra okulunuza, öğretmenlerinize kavuştunuz. İnşallah bu sevinciniz sürekli olur, kesintiye uğramaz. Sizlerden benim isteğim; okulunuz kapanmadan kesintisiz devam etmesi için kurallara sıkı sıkıya uyalım.  Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Evde de anne-balamızdan aşı olmamış olan varsa onları da aşıya ikna edelim. Çünkü aşı okullarımızın devamlılığı için çok önemli.  Sevgili öğrencilerim; Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedefleri var. Bu hedeflere ülkemizi ulaştıracak olan sizlersiniz. Biz sizlere güveniyoruz. Hepinize zihin açıklığı diliyorum. Değerli meslektaşlarım; Ne mutlu bize ki dünyanın en güzel mesleğini icra ediyoruz.  Bizim inancımızda yoldan bir engeli kaldırmak, bir dikeni, bir cam kırığını kaldırmak en büyük sevaplardan sayılır. Bizler önümüze gelen yüzlerce öğrencinin hayat yolundaki engellerini kaldırarak en büyük sevaplara nail oluyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.  Değerli velilerimiz; Sizlerden isteğim, öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden, okulumuzdan desteğinizi eksik etmeyin.  Ülkenin savunması söz konusu olduğunda her fert, her vatandaş canı pahasına bu göreve hazırdır. Eğitim de böyle olmalı. Eğitimi siz okula, öğretmene havale ederseniz eksik kalır. Eğitim hepimizin vazifesi. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Bu yüzden desteğiniz çok önemli. Lütfen aşılarınızı yaptırın. Aşılarınızı yaptırmaz, çocuklarınıza bulaştırır, çocuklarınız o salgını okula getirirse sınıfları tatil ediyoruz. Bir sonraki aşama okulu tatil ediyoruz. Bunun vebali çok ağır. Lütfen tedbirlerinizi alın, desteğinizi eksik etmeyin. Ayrıca ilimizde  çok güzel eğitim, kültür, spor tesisi yatırımları yapılıyor.  Ben Sayın Valimize, devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah kısa sürede Tokat'ımız çok güzel yatırımlarla donatılmış ve bu yatırımlar çocuklarımızın hizmetine sunulmuş olacak.  Bu yatırımların ilimize gelmesinde desteğini hiç esirgemeyen Sayın Bakanımıza, bu topraklardan, bu okullardan yetişmiş olan Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer Beye de çok teşekkür ediyorum. Onun da selamını sizlere iletiyorum.  2021-2022 eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu da Tokat Belediyesinin eğitim camiasının her zaman yanında olduğunu belirterek; " Uzun bir aranın ardından yeniden okullara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okullarımızın ne kadar önemli olduğunu bu süreç bizlere bir kez daha gösterdi. İnşallah herhangi bir ara verilmeden kesintisiz bir eğitim öğretim yılı geçiririz. Tabi bunun için değerli öğrencilerimize düşen görevler var. Maskelerimizi çıkarmadan mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterelim. Sağlıkla okullarımıza gelip gidelim inşallah. Bizler de Tokat Belediyesi olarak eğitim camiamızın ve tüm öğrencilerimizin yanındayız. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı da 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisinde bulunarak öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diledi. 

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.