TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat´ta Kitap Şöleni

Tokat´ta Kitap Şöleni

        Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI´nın uhdesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde hayata geçirilen ve büyük ses getiren Kitap Tokat Projesi 1. Okuma Kültürü ödül töreni yapıldı.

       20 Aralık -8 Ocak tarihleri arasında en fazla kitap okuyan anaokulu-ilkokul-ortaokul ve liselerimizin tüm sınıf seviyelerinde dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerinin verilmesi için "1.Okuma Kültürü Ödül Töreni" 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlendi. 

       Törende Güzel Sanatlar Lisesi´nin müzik sunumunun ardından öğrencilerimize ödüllerini kitap dostu Vali Ozan BALCI takdim etti. Törende okutan ve okuyan nesillerin yücelip gelişeceğini vurgulayan ve  ülkemizin 2023 Eğitim vizyonuna dair etkili bir  konuşma yapan Vali Ozan BALCI "Okumak, anlamak  irfan sahibi olmaktır. Okuma kültürünü ciddiye alıyorum. Herkesi bu projeye desteğe ve böylelikle güzel ülkemizin geleceğine katkı sunmaya davet ediyorum ."dedi. Okuma ödül törenlerinin  devam edeceğini belirtti.

        Törene ilimizin tüm Protokol üyeleri katıldı. Basının  da yoğun ilgisi gözlendi.  Sayın Valimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Kitap Tokat proje ekibine ve bütün öğrenci ve öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize teşekkür etti. Program kitap sergisinin gezilmesi ve fotoğraf çekimleri ardından sona erdi.

 

 

16-01-201916-01-201916-01-201916-01-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.