TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT'TA VOLEYBOL, BASKETBOL SAHASI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK

Valiliğimiz himayelerinde başlatılan Okul Sporları Spor Tokat projesi kapsamında şehrimize ve okullarımıza spor yatırımları yapılmaya devam ediyor.
TOKAT'TA VOLEYBOL, BASKETBOL SAHASI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK

Bu doğrultuda il genelinde 43 adet basketbol ve voleybol sahası yapıldı. 45 adet sahanın da yapımı devam ediyor. Projede nihai hedef ise tüm okullarımıza basketbol, voleybol sahası yapılması.

Okullarımıza yapılan yeni sahalarla öğrencilerimizin spor yapmalarına olanak sağlamak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek ve spor kültürünün tabana yayılmasını sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca öğrencilerimizin her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmalarını, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmalarını da amaçlayan proje ile obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi hedefleniyor.

Okul sporları ve Spor Tokat Projesi ile spor alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz, ilgilendikleri spor dalında beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından yetiştiriliyor.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.