TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Tokat'ta ilkokul birinci sınıf, okul öncesi ve özel eğitim öğrencileri olmak üzere toplam 16 bin 50 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.
TOKAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Yüz yüze eğitimin ilk günü 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda yapılan programla başladı. Programa Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve veliler katıldı.

Yüz yüze eğitimin ilk günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un talimatları doğrultusunda ilk teneffüs 40 dakika olarak belirlendi. 40 dakikalık teneffüste öğrencilerimize Tokat'ın meşhur üzüm tarhanası dağıtıldı.

Öğrencilerimize kitap hediye eden Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; "Yüz yüze eğitim ilimizde ve tüm Türkiye'de tüm tedbirler alınarak başladı. Çocuklarımız heyecanlı, öğretmenlerimiz hazır. Yeni eğitim öğretim dönemimiz öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olsun." dedi.

Öğrencilerimize ilk teneffüslerinde Tokat'ın meşhur üzüm tarhanasını ikram eden Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu; "Çocuklarımızın okullarındaki ilk günleri tatlı geçsin, ağızları tatlansın diye Tokat'ımızın üzüm tarhanasından ikram ettik. İnşallah yeni eğitim öğretim yılımız çocuklarımız için hayırlı uğurlu olur." diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ise yüz yüze eğitimin detaylarını paylaşarak şunları söyledi; "Öğrencilerimiz okula başladı. Hepsi çok heyecanlı ve mutlu. Çocuklarımız İlk haftalarını uyum haftası olarak geçirecek ve haftada bir gün okula gelecekler. Sınıfları iki gruba böleceğiz, her grup bir gün gelecek.  İkinci hafta her öğrenci iki gün gelecek, yine iki gruba bölünecek sınıflar. Pazartesi salı ders olacak, çarşamba okulun dezenfekte edilmesi için boş olacak. Perşembe cuma yine ders olacak.  Günde 5 saat ders olacak, ders saatleri 30 dakika teneffüs araları 10 dakika olacak. 12:30'da çocuklar okuldan ayrılmış olacaklar. Taşıma planları yapıldı, taşımalı öğrencilere yemek verilmeyecek. Kantinler açık olmayacak.  Çocuğun okula devamı Veli'nin isteğine kalmış, veli isterse çocuğunu gönderecek istemezse göndermeyecek. Yüz yüze eğitimle beraber uzaktan eğitim de devam edecek. Okullarımızda tüm tedbirler alındı; Acılan tüm okullarımıza ateş ölçer verildi, okullarımıza maskeler gönderildi, dezenfektan üniteleri yerleştirildi, el ve yüzey dezenfektanları gönderildi, sosyal mesafeye göre oturma planları yapıldı, temassız oyun alanları çizildi, okullarımız eğitim öğretime hazır. . 2020-2021 eğitim öğretim yılımız öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun."

Anaokulu öğrencilerine yüz yüze eğitimin ilk dersinde öğretmenleri tarafından korona virüs anlatıldı ve uygulamalı olarak doğru şekilde el yıkama yöntemleri öğretildi. Ardından öğrencilerimiz, temassız oyunlar oynayarak ilk okul günlerini tamamladı.

21-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.