TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Bozatalan Ortaokulu’nda Coşkuyla Kutlandı

TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Bozatalan Ortaokulu’nda Coşkuyla Kutlandı

 

Bozatalan Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı 25 Mayıs 2015 tarihinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.  Bilim fuarının açılışı Tokat İlMilli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Menderes Kaya, Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl, Bozatalan Mahalallesi Muhtarı Hüseyin Sağdıç ve Okul Müdürü Hüseyin Kılınç ile birlikte Tokat’tan gelen davetliler ve mahalle halkının katılımıyla gerçekleşti. Bilim fuarı çerçevesinde 25 proje sergilendi. Öğrencilerin hazırladıkları çalışmalar, imkân verildiğinde neler başarabileceklerini açıkça ortaya koyarken öğretmenler ve veliler için büyük bir gurur tablosu da sergilenmiş oluyordu. Bilim fuarı projeleri şu adlarla sergilendi:

Bozatalan Düğünleri, Bandırma Vapurundaki Tokatlılar, Dönsün Fırçalar Temizlensin Ayaklar, Suyumuzu Toplayalım Tarlamızı Sulayalım, Sayı ve Harf Çarkları, Ebru Sanatı, Fasülyeye Ne Oldu, Alarmlı Kutu, Ülkemizin Doğal ve Tarihi Güzellikleri, Mucizenin Adı Çanakkale, İslam Dünyası’nın Parlayan Yıldızları, Her Dalda Bir Şair, Bir Şehir Bir Deyim, Sulama İkaz Cihazı, Doğal Yaşayalım, Süper Işık Mavi, Dünyamı Geri İstiyorum, Ferahlatıcı Şapka, Yanardağ Patlıyor, Kırmızı Sera, Çevreyi Koruyalım, Çöpleri Toplayalım,  Balonlara Ne Oldu,  Metal Toplayıcı Lastik Koruyucu, Doğal Su Arıtımı

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.