TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 Ortaöğretim Proje Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4006 Ortaöğretim Proje Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK proje yürütücüleri ile TÜBİTAK 4006 ve Ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışması projeleri bilgilendirme toplantısı  Öğretmenevi Selemen toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim ARGE birimi personelleri İbrahim Enes ÖNER ve Murat ÜNLER’in  yanı  sıra her ilçeden  TÜBİTAK 4006 için 1. Ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmaları için 1 temsilci öğretmen, merkez ve merkez ve merkeze bağlı ortaöğretim okullarından 1 er proje yürütücüsü katılmışlardır.

             Toplantıda Milli Eğitim ARGE birim personellerimiz TÜBİTAK  projeleri ile ilgili bilgilendirmeler yaparak, TÜBİTAK projelerinin amacının,  öğrencilerimizin okullarımızdaki eğitimlerine daha çok katkı sunarak, ufuklarını derinleştirmek ve yaşama geniş bir perspektiften bakarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı erken yaşlarda bilimsel çalışmalarla tanıştırmak ve alıştırmaktır. Böylece öğrencilerimiz ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşarak, eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktadırlar. Bu ortamda araştırmalarını sunan öğrencilerimiz üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşabilmenin coşkusunu, bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır’’ dedi.

 

28-09-201728-09-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.