TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 TOKAT BİLİM ŞENLİĞİ PROJEMİZ TÜBİTAK TARAFINDAN DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI

Tokat il Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde, Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan "TÜBİTAK 4007 Tokat Bilim Şenliği Projesi" kabul edildi.
TÜBİTAK 4007 TOKAT BİLİM ŞENLİĞİ PROJEMİZ TÜBİTAK TARAFINDAN DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI

Proje kapsamında bilim gösterileri, sanat ve drama atölyeleri, robotik-3D tasarım- artırılmış gerçeklik, deneysel uygulamalar, yarışmalar, sergiler, seminerler, eğitimler ve söyleşiler gerçekleştirilecek. 33 atölyeden oluşan projede atölyeler TGOP üniversitesi öğretim üyeleri ve öğretmenlerimiz liderliğinde gerçekleşecek.

Bilimin, günlük hayatın her alanında yer aldığı ve her konuya bilimsel bir bakış açısı ile yaklaşılabileceğini aktarma amacıyla birbirinden çok farklı alanlarda tasarlanan atölyelere okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteden 6 bin 300 öğrenci katılacak.

Hazırlanan proje ile bilim kültürünün öğrenciler özelinde toplumda yaygınlaştırılması, etkinlikler ile bilgiye ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısının kazandırılması, bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimin artırılması hedefleniyor.

Ayrıca proje ile toplumsal yaşam içerisindeki ihtiyaçlar ve bunlara yönelik atılan her adımın bilimsel yolculuğun bir parçası olduğu, Tokat ilinde yaşayan herkese aktarabilmek ve bu sayede bilimi sevdirmek de amaçlanıyor.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.