TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması Sonuçlandı

Tübitak 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması Sonuçlandı

           Türkiye genelinde TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Yarışmasına 14 bin civarında proje başvurusu yapıldı. Finale kalan 202 projeden 50’sine ödül verildi. Ödül törenine TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necip Camuşcu, TÜBİTAK Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Dr. Orkun Hasekioğlu, TÜBİTAK Genel Sekreteri Arif Koyuncu, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörleri katıldı.

         TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, “Yarışmamızın 46.sını düzenlediğimiz bu yılda da öğrencilerimizin büyük emek verdiği projeleri ödüllendirmenin heyecanını yaşıyoruz. Yaklaşık 14000 projeden süzülerek belirlenen 50 kadar projeyi ödüllendireceğiz. Fakat bizim gözümüzde finale kadar gelen bütün projeler, gençlerimizin emekleri, özgüvenleri sebebiyle bizim gözümüzde dereceye girmiştir, hepsini ayrı ayrı tebrik ederim” dedi.

          İlimizden Samsun Bölge Finalini birincilikle geçen 4 proje, Türkiye Finalinde 25-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında projelerini Ankara’da sergilediler.

          İlimizden İl Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Şinasi PERÇİN ve Strateji Geliştirme Birimi Ar-Ge Temsilcisi  Nurhan DEMİRHAN SERİNKEN´in katıldığı ödül töreninde; Tokat Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimiz Feyza Nur AY ve Melikenur YILMAZ, öğretmenleri Hakan ABBAS danışmanlığında Bilgisayar alanında hazırladıkları “RLE+” projeleri ile Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarı göstermişlerdir.

t

tttt

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.