TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

2021 Yılı Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Değerlendirmesi sonuçları açıklandı.
TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA BÜYÜK BAŞARI

Değerlendirme sonuçlarına göre;

 Tokat Erbaa Merkez Anadolu Lisesi öğrencisi Sena Bayraktar Uzaktan Eğitimde Dijital Eğitsel Oyunlar projesi ile psikoloji alanında birincilik, Tokat Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Mehmet Buğrahan Dicle Batum Muhacirleri Tokat ve Kazakistan Örneklemleri projesi ile tarih alanında birincilik, Tokat Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Samsun Özel Samsun Final Koleji öğrencileri Şule Yılmaz, Arda Arpacı, Şule Başara Hipokloröz Matik projesi ile kimya alanın birincilik kazandı.

Ayrıca Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencisi Hasan Demirhan Durmaz Elimizin Altındaki Hazine İncir Sütü projesi ile kimya alanında ikincilik, Tokat Zile Fen Lisesi öğrencisi Engin Antağ Ön Teşhis Hayat Kurtarır projesi ile fizik alanında ikincilik kazandı.

Tokat Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Mustafa Enes Dilmaç, Ahmet Turan Yaylacı Kupa- Alpha Uzaklığı projesi ile matematik alanında üçüncülük, Tokat Yılmaz Kayalar Fen Lisesi öğrencileri Nisa Yıldırım, Gürsel Naz Uzun Size Minnettarız projesi ile değerler eğitimi alanında üçüncülük kazandı.  

Değerlendirmeler sonucunda 3 okulumuz birincilik, 2 okulumuz ikincilik ve 2 okulumuz üçüncülük kazandı.

Öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimiz tarafından geliştirilen projelerle Orta Karadeniz Bölgesinde 2'nci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık. 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.