TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projeleri Tanıtımı ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Projeleri Tanıtımı ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK´ın ortaklaşa yürüttüğü bilimsel düşünce ve araştırma becerilerinin geliştirilmesine yönelik "Bu Benim Eserim Projesi ve 4si ve 4006 Bilgilendirme Toplantısı’’ Öğretmenevi ve ASO Selemen toplantı salonunda yapıldı. 
          Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa ERARSLAN ve İl Milli Eğitim  Şube Müdürümüz Murat AĞAR’ın yanı sıra merkez ve merkeze bağlı ortaokul müdürlüklerindeki TÜBİTAK proje yürütücüleri katılmışlardır.

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Murat AĞAR, TÜBİTAK  projeleri ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.

 İl Milli Eğitim Vekilimiz Mustafa ERARSLAN ise TÜBİTAK projelerinin amacının,  öğrencilerimizin okullarımızdaki eğitimlerine daha çok katkı sunarak, ufuklarını derinleştirmek ve yaşama geniş bir perspektiften bakarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı erken yaşlarda bilimsel çalışmalarla tanıştırmak ve alıştırmaktır. Böylece öğrencilerimiz ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşarak, eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktadırlar. Bu ortamda araştırmalarını sunan öğrencilerimiz üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşabilmenin coşkusunu, bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır’’ dedi.

 bakmalarını sağlayarak öğrencilerimizin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşımlarını sağlayarak eğitici, öğretici, ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmalarını sunan öğrencilerimiz üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşabilmenin coşkusunu, bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır"  dedi. 

 

27-09-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.