TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turhal Yeşilırmak İlkokulu’nda Destek Eğitim Odası Açıldı

Turhal Yeşilırmak İlkokulu’nda Destek Eğitim Odası Açıldı

         Destek eğitim odaları ile okul ve kurumlarda, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamaları kapsamında yetersizliği olmayan akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla oluşturulmuş ve eğitim materyalleriyle desteklenmiş eğitim ortamlarıdır. Bu kapsamda Müdürlüğümüzce İl genelinde 163 adet destek odası açılması planlanmış olup, plan doğrultusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

         Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER ve Turhal Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Osman KUŞ’un katkıları ile oluşturulan destek eğitim odası açılışına Turhal Kaymakamı Bünyamin YILDIZ, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah GÜRBÜZ, Turhal Belediye Başkan Yardımcıları Muzaffer İYİMAYA ve Hakan ALPARSLAN, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Abdurrahman İLHAN, Tokat Rehberlik ve Araştırma Merkezi idareci ve öğretmenleri, Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Tuncay ARSLAN, Beyaz Ay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna ARSLAN KÖTEN, Down Sendromlular Derneği Başkanı Seyhan ÇOLUK, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Semra ÖZTÜRK ve davetliler katıldı.

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.