TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkçe Dil Kafe Etkinliği Düzenlendi

Türkçe Dil Kafe Etkinliği Düzenlendi

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Mültecilerin Eğitim Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi” kapsamında Vakıfbank Namık Kemal  Ortaokulunda eğitim öğretim görmekte olan Afganistanlı, Iraklı ve Suriyeli öğrencilere Tokat Öğretmenevinde “Türkçe Dil Kafe” etkinliği düzenlendi.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılından itibaren uygulanmaya başlayan “Mültecilerin Eğitim Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi (M.E.K.T.E.P)” kapsamında toplamda 800’e yakın öğrenciye Türkçe öğretilmekte, öğrenci velilerine yönelik gelir getirici kurslar açılmakta, yabancı uyruklu öğrencilerimiz ve velilerine yönelik “Kültürel Etkileşim ve Paylaşım Yemekleri” tertip edilmektedir.

Projenin Kasım  ayı faaliyeti olarak okullarında Türkçe kurslarına katılan ve dilimizi henüz öğrenememiş durumda olan yabancı uyruklu öğrencilerimize Öğretmenevinde  Türkçe Dil Kafe etkinliği düzenlendi. Vakıfbank  Namık  Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve  Proje koordinatörü Mehmet Akif EROĞLU’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, öğrencilere öncelikle tesis gezdirilerek, ikramlarda  bulunuldu, ardından Türkçe Dil Kafe etkinliğine geçildi. Günlük hayatta kullandığımız cümle öbekleri, temel kavramlar ve başlangıç seviye Türkçe kelimelerin öğretimi üzerine çalışmalar yapıldı.

 

 

05-12-201705-12-201705-12-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.