TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE İÇİN KANIMIZI VERİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü öncülüğünde Kızılay ve Önder İmam Hatipliler Derneği iş birliği ile kan bağışı seferberliği başlatıldı.
TÜRKİYE İÇİN KANIMIZI VERİYORUZ

 "Türkiye İçin Kanımızı Veriyoruz" sloganıyla hayata geçirilen kampanyaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri de katkı sağladı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün "Var Mısın" çağrısı ile başlattığı kan bağışı kampanyasına; Tokat İmam Hatip Okulları, öğretmenler, veliler, mezunlar ve gönüllüler de "Türkiye İçin Kanımızı Veriyoruz"  diyerek destek verdi.

Kan verme kampanyasına katkı sağlayan Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mustafa Erarslan yaptığı açıklamada; "Bugün Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İmam Hatip Okulları personelleri olarak güzel faaliyete katkı sunuyoruz. Kan dökülen bir dünyada kan ve kök hücre vererek hayat kurtarmaya dikkat çekmek istiyoruz.  Böylece tüm insanlarımızı Kızılay'a kan ve kök hücre vermeye davet etmiş oluyoruz. Bizler medeniyetler kurmuş bir neslin temsilcileri olarak inanıyoruz ve biliyoruz ki bir can kurtarmak bütün insanları kurtarmak gibidir. Buradan hareketle de böyle zorlu bir süreçte, ihtiyacın en zirvede olduğu dönemde insanlarımızı kan ve kök hücre bağışlamaya davet ediyoruz" dedi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kan verme kampanyasına katılan Şube Müdürümüz Sayın Fehmi Tutkun kan vermenin öneminden bahsederek şunları söyledi; "Bugün burada Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Kızılay Genel Merkezi, Önder İmam Hatipliler Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün beraber yürüttüğü bir kampanyaya destek vermek için bulunuyoruz. Kan vermek çok önemli bir husus. İnsanlarımız da kan vermenin önemini biliyor. Özellikle bu pandemi döneminde insanlarımızı kan ve kök hücre bağışına teşvik etmek istiyoruz. Halkımızı bu zor günlerde kan vermeye, kök hücre bağışlamaya davet ediyoruz. Kampanya, İmam Hatip okullarında görev yapan idarecilerimiz, öğretmenlerimizle birlikte velilerimiz ve halkımızın da katılımı ile devam ediyor. Bunun yanında kök hücre bekleyen vatandaşlarımıza da destek olmak için buradayız. Ben tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum"

Ayrıca Şube Müdürümüz Sayın Fehmi Tutkun, kan verme kampanyasının hafta boyunca devam edeceğini de belirtti.

29-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-202029-12-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.