TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI BÖLGE ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI BÖLGE ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Türkiye Öğretmenler Kupası Masa  Tenisi Turnuvası Karadeniz Bölge Çeyrek Finali'ne kalan iller belli oldu.  Toplamda 10 il takımının mücadele ettiği turnuvada, 10 erkek ve 6 bayan takımından oluşan  sporcular,  Karadeniz 2. Bölge Final Müsabakaları'nda ter döktüler. Bayanlarda Rize,  erkeklerde Ordu bölge birincisi oldu. Birinci olan Ordu Masa Tenisi Takımı'na madalyalarını ve kupalarını Tokat İl Milli Eğitim Müdürümüz  Murat Küçükali verdi.

  

    Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Spor Federasyonlarının iş birliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle "Türkiye Öğretmenler Turnuvası" Karadeniz 2. Bölge Masa Tenisi Müsabakaları yapıldı. Müsabakada kıyasıya yarışan sporcular, masa tenisinde hünerlerini gösterdiler.

    Turnuva kapsamında masa tenisi branşlarında 11 Kasım 2019 günü çeyrek finale kalan sporcular,  12 Kasım 2019 tarihinde yapılan müsabakalarda  ise  finale kalan takımlar belirlendi. Müsabaka sonucunda birinci olan takımların katılımlarıyla İl Birinciliği Müsabakaları Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda  gerçekleştirildi.

    Tokat'ta düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası Karadeniz 2'nci Bölge Şampiyonası Müsabakaları'nda Ordu Erkek ve Rize Bayan Masa Tenisi Takımları  "Bölge Birincisi"  oldu. Bölge  Birincisi olan Ordu Masa  Tenisi Erkek Takımı madalyalarını ve kupalarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin elinden aldılar.

    Bölge Birincisi olan Rize Masa Tenisi Bayan  Takımı'na kupasını Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Cemil Çağlar, ikinci olan Erzincan Masa Tenisi Erkekler Takımı'na kupasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, bayanlarda ikinci olan Tokat Masa  Tenisi Bayan Takımı'na kupasını Maarif Müfettişler Başkanı Halis Nural verdiler.

   Tokat Bayan Masa Tenisi Takımımız ise bölge ikincisi olmuştur.

   Tokat ilimizde yapılan Türkiye Öğretmenler  Kupası Müsabakaları'nda Erkek Masa  Tenisi Takımı Ordu birinci, Erzincan ikinci, Rize üçüncü olurken; Rize Bayan Masa  Tenisi Takımı birinci, Tokat ikinci ve Erzurum üçüncü oldular.

12-11-201912-11-201912-11-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.