TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Tutun Ellerimden” Eğitim Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

“Tutun Ellerimden” Eğitim Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı kapsamında Kelkit Havzası Kalkınma Birliği tarafından Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu adına hazırlanmış olan “Tutun Ellerimden” Eğitim Projesinin açılış toplantısı Almus Diyanet Külliyesinde yapıldı.

 

Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Salih SINGIL’ın projenin tanıtımını, Kelkit Kalkınma Birliği Çevre Mühendisi Gonca YÜCEL’in proje ile ilgili sunumlarının ardından konuşma yapan Valimiz Sayın Cevdet CAN,  “Bir erkeği eğitirseniz bir kişiyi eğitmiş olursunuz. Bir kadını eğitirseniz bir geleceği, bir kuşağı eğitmiş olursunuz” sözünü hatırlatarak konuşmasına başladı. Almus’ta orta ölçekli bir okul olan Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunun hazırladığı projenin Türkiye genelinde 46 projeden bir tanesine ortak olmasının çok büyük bir başarı olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Bizim inancımızda bir kişiyi öldürmek, bir alemi öldürmekle, bir kişiyi yaşatmak da bir alemi yaşatmakla eşit olmuştur. Bu çerçevede okuyamayan bir kişi dahi olsa, onu bulup okumasına destek vereceğiz” dedi. Bu proje sayesinde okuyamayan çocukların okuyamama sebeplerinin mutlaka ortaya çıkacağını ifade eden Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Bir babanın, bir annenin “Ben çocuğumu maddi yetersizlik nedeniyle okutamıyorum” demesi devlet olarak, Tokat olarak bize yakışmaz. Bunu ortadan kaldırmamız lazım. Öyle birisi varsa mutlaka bir kaynak bulunur. Toplumda yaşamanın bir takım sorumlulukları vardır. Biriz, bir deniz, kardeşiz aynı zamanda birbirimize emanetiz. Kimsenin emanete karşı durması söz konusu olamaz. O yüzden bu bizim görevimiz.  Biz tüm çocuklarımızın, ailelerimizin ellerinden tutuyor, onların önlerini açmak istiyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Dr. Soner KARATAŞOĞLU, Almus Kaymakamı Fatih ÇELİKKAYA, Reşadiye Kaymakamı Faruk ERDEM, Turhal Kaymakamı Bünyamin YILDIZ,  Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, eğitimciler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

29-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.