TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Umutlar Çiçek Açsın”

      Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Umutlar Çiçek Açsın” projesi faaliyetlerine 09 Mart Pazartesi günü başladı.  Karşıyaka Ortaokulu ve İbn-i Kemal İlkokulu´nda derslere girilmesi ve öğleden sonra da sosyal kültürel faaliyetlere katılması şeklinde gerçekleşen etkinliklerin ilk misafirleri Semerci Ortaokulu 8/A sınıfıydı.
“Umutlar Çiçek Açsın”

         Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Umutlar Çiçek Açsın” projesi faaliyetlerine 09 Mart Pazartesi günü başladı.  Karşıyaka Ortaokulu ve İbn-i Kemal İlkokulu´nda derslere girilmesi ve öğleden sonra da sosyal kültürel faaliyetlere katılması şeklinde gerçekleşen etkinliklerin ilk misafirleri Semerci Ortaokulu 8/A sınıfıydı.

         Öğrencilerde yaşantı zenginliği oluşturmak, kardeşlik duygusunu en anlamlı biçimde yaşamak ve yüceltmek, öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak, öğrencileri bir üst öğrenime teşvik etmek, farklılıklara saygı duyarak yaşamak ve hoşgörü kültürünü yerleştirmek, sosyal iletişimi ve sosyal sorumluluğu sürekli hale getirmek, öğrencilerde toplu hareket edebilme ve gezi kültürüne uyum sağlamak  gibi kazanımlar hedefleyen proje kapsamında 8/A sınıfı öğrencileri Karşıyaka Ortaokulu’ nda derslere girdiler, yeni arkadaşlar tanıdılar. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz Karşıyaka Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin heyecanına ortak oldular. 

          İlk gün derslerin ardından Valimiz Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Müdür Yardımcısı Abdullah GÜRBÜZ, Şube Müdürü Murat AĞAR ve öğretmenleri  ile birlikte öğle  yemeği yiyen öğrenciler “Umutlar Çiçek Açsın” projesi ile kendilerine verilen bu şanstan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz ile sohbet eden öğrenciler, liseye devam etme isteklerini de dile getirdiler. Valimiz Sayın Cevdet Can  “Umutlar çiçek açsın, umut çiçekleri hiç solmasın” mesajıyla projeye verdiği desteği belirtti.

      Valimizden aldıkları hediyelerle mutlu olan öğrencilerimiz bir AVM´ye geçerek oyun salonunda çarpışan arabaya bindiler ve bowling oynayarak eğlenceli saatler geçirdiler. Salı günü sabah yine Karşıyaka Ortaokulu’nda derse giren öğrenciler, öğleden sonra merkezdeki liselerimizi gezdiler.

         11 Mart 2015 Çarşamba günü derslerin ardından gelen  faaliyet ise Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüz ile AVM’de buluşup sinemaya gitmek oldu. Sinemada Asteriks filmini izleyen öğrenciler aldıkları keyfi büyük bir heyecanla dile getirdiler.

       12 Mart 2015 Perşembe günü derslerin ardından gelen kültürel etkinlik ise müze ziyaretleriydi. Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi, Mevlevihane ve Tokat Müzesi’ni gezen öğrenciler şaşkınlık ve hayranlık içerisinde günü bitirdiler.

          13 Mart Cuma günü son derslerine giren öğrencilerimiz, yeni edindikleri ve kısa zamanda çok sevdikleri arkadaşlarıyla vedalaştılar. Öğleden sonra ise Tokat’ın önemli kurum ve kuruluşlarının yerlerini gördükten sonra, Taşhan’ı gezip haftayı bitirdiler.

 

 

 

Umutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek AçsınUmutlar Çiçek Açsın 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.