TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Usta Yazar Nurettin İĞCİ Çat Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz İlkokulu / Ortaokulu Öğrencileri İle Biraraya Geldi

Usta Yazar Nurettin İĞCİ Çat Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz İlkokulu / Ortaokulu   Öğrencileri İle Biraraya Geldi

Okullu okuyoruz projesi ve Tokat’ta  düzenlenen kitap fuarı günleri kapsamında Çat Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz İlkokulu ve Ortaokulu  öğrencileri ile çocuk kitapları yazarı Nurettin İĞCİ  bir araya geldi.

Ortaokul binasında yapılan söyleşide öğrencilerimiz ilk defa bir yazarla tanışmanın heyecanını ve sevincini yaşadı. Daha önce yazarın bir çok kitabını okuyan öğrenciler Nurettin İĞCİ’ye bu kitaplarla ilgili sorularını yönelttiler. Öğrencilerin; ’’Kitaplarınızı yazarken nelerden etkilenirsiniz ?’’ sorusuna yazarımız; ’’Bazen hayatın içinden yani yaşanmışlıklardan yola çıkar bazen de çocuklara önemli bir konu hakkında nasıl bilgi vereceğim diye düşünürken hikayem orta çıkar.’’ dedi. Kendisininde çok varlıklı bir aile de büyümediğini ve sizlerle benzer koşullarda öğrenim gördüğünü anlattı. Kitap  okumaya ilk defa , ağır bir hastalık sonucu kendisini görmeye gelen arkadaşının getirdiği kitapla başladığını belirten yazarımız daha sonra kısıtlı harçlıklarının bir kısmını kitaplar için ayırarak kitaplar edindiğini söyledi. Aynı zamanda mahallede bulunan bir kütüphaneden de ödünç kitaplar alarak okuma alışkanlığını geliştirdiğini belirtti. Lise çağlarına geldiğinde ise Edebiyat Öğretmeninin yazmayı kesinlikle bırakmamasını istediğini ve lise öğretmeninin hayatını değiştirdiğini söyledi. Bu nedenle öğrencilerin öğretmenlere çok kıymet vermesi gerektiğini ve hayatlarını değiştirecek onları doğru yönlendirecek kişiler olduğunu bilmelerini isteyerek öğrencilerin kitaplarını imzaladı.

 

01-11-201701-11-201701-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.