TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uyuşturucu İle Mücadele Şurası 1. Günü Tamamlandı

Uyuşturucu İle Mücadele Şurası 1. Günü Tamamlandı

         Tokat Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Tokat İli Uyuşturucu İle Mücadele Şurası” ilk günü 23 Şubat 2015 Pazartesi günü  başladı.

       Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden 30 Akademisyen ve Bilim Kurulu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen ve üç gün sürecek "Tokat İli Uyuşturucu ile Mücadele Şurası"nın 1. günü toplantısına Vali Cevdet CAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İLBAŞ, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU,  Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa YİĞİTSOY, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI, 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Muzaffer AYDEMİR, İl Jandarma Komutanı J. Albay Erkan ALACAKURT, Vali Yardımcısı Bilgihan BAYAR, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hülya ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Müftüleri ve şuranın gerçekleşmesine katkı sağlayan çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

          Üç gün sürecek şuranın ilk gün oturumu Halk Sağlığı Müdürü Cihat ZÜFÜKAROĞULLARI’nın açılış konuşmasıyla başladı. ZÜFÜKAROĞULLARI yaptığı konuşmada: ‘Amacımız, ilimize özgü yerel sorunlarımızı belirleyip, bu sorunlarımızın ortadan kaldırılabilmesi için çözüm odaklı politikalar üretmektir’ dedi.

          Ardından kürsüye gelen Vali Cevdet CAN; Uyuşturucu ile mücadele konusunda şura yapmayı Tokat’ta göreve başladığı ilk günlerde planladıklarını ve bu konuyu toplumun tüm katmanlarına yaymayı hedeflediklerini söyledi. Bu çalışmanın ilimizin gelişmesiyle ilgili oluşturulan ‘Eğitim, Gençlik ve Sosyal Hizmet Grubu’ nun bir faaliyeti olduğunu dile getiren Vali Can, oluşturulan bu alt gruplarla önümüzdeki dönemde toplumdaki tüm kesimlere ulaşılacağını söyledi.

          Programın öğleden sonraki bölümü "Eğitim Kurumlarında Uyuşturucu ile Mücadele" konulu sunumu ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZCI tarafından yapılan sunumda,   2014-2015 Öğretim Yılında Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kapsamında Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

           Şuranın birinci günü diğer paydaş kurumların sunumları ile sona erdi.

 

 

 

ŞuraŞuraŞuraŞura

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.