TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Dr. Ozan Balcı Öğretmenler ve Okul Müdürleri İle Pandemi Sürecini Değerlendirdi

Vali Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda ilimizde görev yapan öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi.
Vali Dr. Ozan Balcı Öğretmenler ve Okul Müdürleri İle Pandemi Sürecini Değerlendirdi

Toplantıda; yüz yüze eğitimin başladığı anaokullarında gerekli tedbirlerin alınması, internet erişiminin olmadığı yerleşim yerlerinde mobil öğretmen uygulamasına devam edilmesi, canlı derslerin takip ve kontrolünün sağlanması, EBA'dan ve Eğitim Tokat TV'den derslerin takibinin sağlanması, uzaktan eğitim için veli bilgilendirme çalışmalarının yapılması konuları ele alındı.

Toplantıda pandemi döneminde devam eden eğitim sürecini okul müdürleriyle değerlendiren Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenleri önemsediğini kaydederek sürecin hep birlikte kurallara uyularak atlatılacağının altını çizdi.

Pandemi koşullarının zorluklarına rağmen eğitim öğretim sürecinin devam etmesinde gösterilen çaba ve gayret için eğitim çalışanlarını tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, eğitime devletin desteğinin tam olduğunu söyledi.

Öğrencilerle Bizim İçin Çok Önemli

Koronavirüs salgını devam ederken, öğrencilerle kurulan bağların sıkı tutulması gerektiğine işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Bu süreçte öğrenciler eğitime yüz yüze devam ediyor gibi onlarla bağlarımızı koparmadan ilgilenilmesini önemsiyoruz. Çocuklarımızın çevrimiçi dersleri takip etmeleri ve zamanlarını verimli geçirmeleri için öğretmenlerimiz ve velilerimizin işbirliği içerisinde. Rehber öğretmenlerimizle birlikte öğretmenlerimiz, çocuklarımızın umutlarını, hayallerini, geleceğe olan inançlarını daha canlı, dinamik ve diri tutması için çalışıyor. Bu sürecin geçeceğini ve yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmemiz lazım. Bizim işimiz öğrencilere destek olmak, onları yüreklendirmek." diye konuştu.

Velilerle İşbirliği Vurgusu

Vali Dr. Ozan Balcı, sürecin atlatılmasında veli ve öğretmenlerin işbirliği içerisinde olmasının önemli olduğunu belirterek, "Velilerle bağlantı kurularak, sürecin atlatılmasında veli ve öğretmenlerimizin aktif katılımı ve işbirliği ile çocuklarımızın yanında olacağız." dedi.

Koronavirüs Tedbirlerine Uyulması Önemli

Koronavirüsle mücadelede uyulması gereken tedbirlere ilişkin öğretmenler tarafından öğrencilere hatırlatma ve bilgilendirme yapılmasının önemine değilen Vali Dr. Ozan Balcı, "Çocuklarımızın ve çocuklarımız kanalıyla vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, kurallara hassasiyetle uyulması, sürecin atlatılmasında önem arz ediyor. Bir kişinin bile sağlığı bizim için çok önemli. Kurallara sıkı bir şekilde uymalıyız."  dedi.

İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Yakından Takip Ediyoruz

İhtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesinin yakından takip edildiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, "İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin pandemi sürecinde de yalnız bırakmıyoruz. Yetim öksüz, şehit yakını, engelli, kronik hasta çocuklarımız ve evde eğitim alan öğrencilerimizi yakından takip ediyoruz. Bu konuda sizlerin de desteği ile bu öğrencilerimizin ihtiyaçlarını devletimizin imkanları ile karşılamak için hazır ve nazırız." ifadelerini kullandı.

Eğitimi sadece akademik olarak görmediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin kültür, sanat ve spor alanlarında da devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Etüt Tokat İle Başarıya Yolculuk

Etüt Tokat projesinin devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, "Etüt Tokat projemiz ile akademik anlamdaki Tokat'ın başarısının beş yılda ilk beşte olması hedefiyle uzaktan devam ediyor. Bu kapsamda 12. sınıf ve 8. sınıflardaki öğrencilerimiz, nitelikli ve gönüllü öğretmenlerimizin katılımı ile derslerini youtube kanalından takip ediyor." dedi.

Kitap Okuyanlar Ödüllendirilecek

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen okuma yarışmaları ile öğrencilerin ödüllendirilmeye devam edeceğini kaydederek, "Yarışmaya katılmak isteyen veya kitap okumak isteyen öğrencilerimiz, kitaptokat.gov.tr adresinden kitap talep edebiliyor. Talep edilen kitaplar, PTT kanalıyla öğrencilerimizin adreslerine ulaştırılıyor. Kitap okuma yarışmasına katılacak öğrencilerimiz eylül ayında ödüllendirilecek." dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı ayrıca ortaokul ve lise müdürleri ile pandemi sürecini değerlendirdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda 194 ortaokul ve lise müdürü ile bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda; yüz yüze eğitimin başladığı anaokullarında gerekli tedbirlerin alınması, internet erişiminin olmadığı yerleşim yerlerinde mobil öğretmen uygulamasına devam edilmesi, canlı derslerin takip ve kontrolünün sağlanması, EBA'dan ve Eğitim Tokat TV'den derslerin takibinin sağlanması, uzaktan eğitim için veli bilgilendirme çalışmalarının yapılması konuları ele alındı.

Okul müdürleri ile yaptığı değerlendirmede okulların açık olmamasının şehrin havasını bile değiştirdiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinin birlikte, el ele aşılacağını ifade ederek, sürecin sıkıntısız bir şekilde atlatılması temennisinde bulundu.

Pandemi koşullarının zorluklarına rağmen eğitim öğretim sürecinin devam etmesinde gösterilen çaba ve gayret için eğitim çalışanlarına teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Eğitimciler özellikle öğretmenler benim en kıymet verdiğim insanlar. Türkiye'nin neresinde bir eser görürseniz öğretmenlerimizin izi var. Memleketimizin imarında, ihyasında öğretmenlerimizin önemli çalışmaları var. Geleceğin Türkiye'sini omuzlayacak grup öğretmenlerimiz. Öğretmen demek öğrenci demek dinamizm demek. Tokat'ta güzel işler yapıldı, yapılmaya devam ediyor, hep birlikte devam edeceğiz, eğitim camiamıza ayrı ayrı teşekkürler ediyorum." dedi.

"Çocuklara Umut Vermeliyiz"

Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin, pandemi sürecinde iyi yönetilmesi gereken en önemli alanlardan biri olduğuna işaret ederek, "En önemli konu, çocuklara umut vermemiz. Çocuklarımızın yaşam alanları kısıtlandı. Burada bize çok önemli görev düşüyor. Geleceğe ilişkin umutlarını hayallerini canlı tutmamız lazım. Yaşam enerjilerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Velilerle birlikte iletişim içerisinde olarak onların yaşam enerjilerini ve hayallerini güçlü tutabilmek önemli." diye konuştu.

"Süreci Hepimiz Dert Edinmeliyiz"

Pandemide eğitim sürecinin yönetilmesi için meseleyi herkesin dert edinmesi gerektiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, kronik hastalığı olan, ihtiyaçlı durumda olan çocukların, özel yetenekli çocukların yakından takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Uzaktan Eğitime Tam Destek

Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin öğretmenler kanalıyla sürekli takip edilmesinin eğitim ve gelişimlerini aksatmayacağını, bu anlamda verilecek desteğin önemli olduğunu belirterek, "Uzaktan eğitime çevrimiçi eğitimlerle destek vermemiz lazım. Çocuklarla bağlantıyı kesmemeliyiz." diye konuştu.

Etüt Tokat Devam Ediyor

Etüt Tokat projesinin akademik anlamdaki Tokat'ın başarısının beş yılda ilk beşte olması hedefiyle uzaktan devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, YouTube Etüt Tokat TV'ye düzenli video aktarımı yapıldığını, videoları takip etmenin öğrencilerin eğitimine de katkı sağlayacağının altını çizdi.

Kitaplar PTT ile ulaştırılıyor

Öğrencilerin Kitap Tokat Projesi kapsamında kitaptokat.gov.tr sitesinden tercih ettiğini kitapların PTT kanalıyla öğrencilere ulaştırılmasının devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında düzenlenen okuma yarışmaları ile öğrencilerin ödüllendirilmeye devam edeceğini kaydetti.

Okul Binaları Güçlendiriliyor

Okul binalarını güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini anımsatan Vali Dr. Ozan Balcı, 76 okulun yeniden inşa edileceğini, 72 okulun güçlendirileceğini belirterek, "Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin daha güvenli ortamda eğitim öğretimlerine devam edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor." ifadesini kullandı.

Eğitim Tokat projesi kapsamında tüm ilkokullarda Z-Kütüphane çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini da belirten Vali Dr. Ozan Balcı, "Z-Kütüphanesi olmayan okulumuz kalmayacak." dedi.

 Eğitim Camiasına Teşekkür

Son olarak eğitim camiasına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, "Eğitim faaliyetlerinde çaba gösteren Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali başta olmak üzere bütün eğitim camiasındaki arkadaşlarıma; ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere,  siz kıymetli okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, idari ve teknik personelimize çok teşekkür ediyorum. Önemsediğim, değer verdiğim, çalışmalarını yakından izlediğim; gayret gösterdiğini, fedakar bir şekilde çalıştığını bildiğim, sanatkar olarak ifade ettiğimiz bir meslek grubusunuz. Öğretmenler benim en yakın sınıf arkadaşımdır. Okul müdürlerimiz de alandaki gözümüz, kulağımız. Eğitim, Türkiye'deki çocukların geleceğe yetiştirilmesi faaliyetinde en kıymetli işimiz." şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, videokonferans yolu ile okul müdürleri katıldı.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.