TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali Tokat'ta Devam Eden Eğitim Yatırımlarını İnceledi

Valimiz Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali "Eğitim Tokat" kapsamında yapımına devam edilen yatırım çalışmalarını inceledi.
Valimiz Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali Tokat'ta Devam Eden Eğitim Yatırımlarını İnceledi

İnşaatında son aşamaya gelinen, kademeli şekilde eğitime hazır olan Tokat Uluslararası Proje İmam Hatip Okulu Kompleksinde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, 32 derslik, 200 erkek, 200 kız öğrencinin barınacağı pansiyon, kapalı ve açık spor kompleksi, kütüphanesi ile eğitim verecek okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Eğitim yatırımları kapsamında Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden OSB Anaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, "Çalışan kadınlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştırmayı önemsiyoruz. Kadının gücü OSB'nin gücü. Kadına inanç, Türkiye'nin geleceğine inançtır." dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, devletimizin milletimizin imkanları ile eğitim yatırımları kapsamında Tokat genelinde 2 yıl içerisinde 70 okulun yıkılıp depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edileceğini, 80 okulun da güçlendirilmesinin yapılacağını söyledi.

Vali Balcı, ayrıca yeni eğitim yatırımları kapsamında ilimiz genelinde Özel Eğitim Uygulama Okulu, Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim Anaokulu binaları kazandırılacağını belirterek, "Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızı önemsiyoruz ve destekliyoruz. "dedi.

Eğitim yatırımları kapsamında son olarak 24 derslikli, kütüphanesi, konferans salonu, laboratuarlar ve bilişim atölyesi ile eğitime hazır olan Şehit Piyade Teğmen Sinan Bilir Ortaokulunu ziyaret ederek, bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz yıl Barış Pınarı Harekatında Suriye'de şehit olan Sinan Bilir'in adının okulumuzda yaşayacağını belirterek, şehidimize Allah'tan rahmet diledi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, kültür yatırımları kapsamında ise Evliya Çelebi Meslek Lisesi'nin Butik Otel olarak kullanacağı Osman Paşa Konağı'nda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, ayrıca kültür yatırımları kapsamında teşhir ve tanzim çalışmaları devam eden Mevlevihane'yi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Valimiz, Mevlevihane'nin önümüzdeki günlerde yeniden ziyaretçilerine açılacağını belirterek, "Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

 

19-11-202019-11-202019-11-202019-11-202019-11-202019-11-2020

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.