TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN DR. OZAN BALCI OKUL GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ilimizde devam eden okul yıkım ve güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi.
VALİMİZ SAYIN DR. OZAN BALCI OKUL GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'den il genelinde okullarda yapılan bakım-onarım çalışmaları, yapımı devam eden okul inşaatlarının durumu ve olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak amacıyla okullarda yapılan güçlendirme çalışmaları ile ilgili bilgi alan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, eğitimi ve eğitim adına yapılan çalışmaları önemsediğini söyledi.

İncelemeler kapsamında 24 derslikli Gaziosmanpaşa Ortaokulu'nda devam eden inşaat çalışmalarını yerinde gören Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, güçlendirme çalışmaları devam eden 12 derslikli İbn-i Sina İlkokulu, 28 derslikli Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulu, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kütüphane Binası, İmam Hatip Lisesi ek binası, 28 derslikli TOBB İlk ve Ortaokulu'nda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, okullardaki çalışmaların önümüzdeki eğitim öğretim dönemine bitirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin daha güvenli ve konforlu ortamlarda eğitimlerini sağlamalarına katkıda bulunmanın amaçlandığını belirten Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, "Yeni okul yapımı ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. İl merkezi başta olmak üzere ilçelerimiz ve köylerimizde; 76 okulumuzu yeniden yapıyoruz. 72 okulumuzun ise güçlendirme çalışması yapılıyor. Bilim ve tekniğe uygun olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Amacımız, bize emanet olan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin güvenli ortamda eğitim görmelerini sağlamak. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Okul incelemelerinin ardından Valiliğimiz koordinesinde çalışmalarını yürüten Kitap Tokat ekibini ziyaret eden Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, "http://kitaptokat.gov.tr'den talep edilen kitapları, PTT aracılığıyla öğrencilerimizin adreslerine göndermeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin yanındayız." dedi.

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı, OKA ve İş Kur destekleriyle Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi'ni ziyaret eden Valimiz Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın çeşitli bölgelerinden çıkarılan ve milyonlarca yılda oluşan yarı değerli taşların takı ve tesbih olarak işlendiğini belirterek, "Taşların, Tokat'ımızın kültürüne, turizmine çok büyük katkıları olacağına inanıyorum." dedi.

İncelemeleri kapsamında OSB'de yapımı devam eden Anaokulunda incelemelerde bulunan Valimiz Dr. Ozan Balcı, "OSB'de çalışan kadınlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştırmayı önemsiyoruz. OSB'deki kadınlarımızın çocukları için yaptırdığımız anaokulumuz hayırlı uğurlu olsun." dedi.

14-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.