TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ’den Diş Taraması Yapılan Öğrencilerimize Ziyaret

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ’den Diş Taraması Yapılan Öğrencilerimize Ziyaret

27.02.2019 Çarşamba günü Eğitim için Sağlık Hareketi kapsamında hayata geçirilen Parlayan Dişler Projesi kapsamında Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ettiler.

Proje Kapsamında diş tedavisi gören Melik Ahmet Gazi İlkokulu öğrencileri, veliler ve görevli hekimler ile görüşmeler yapan Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI; ”Bütün kurumlarımızla 2023 Tokat İlerleme Gelişme Hareketini başlattık.  Bu bağlamda Eğitim Tokat diye bir projemiz var. Eğitim Tokat’ın değişik bileşenleri var. Kodlamadan kitap okumaya, göz, kulak, ortopedik taramalarından ağız ve diş sağlığı taramalarına kadar. Bugün de Parlayan Dişler Projemizin açılışını yapıyoruz. Eğitim için sağlık hareketi başlattık. Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz öğrencilerimizi yönlendiriyor, diş hekimlerimiz de tedavisini yapıyor. Çocuklarımızın dişleriyle gurur duyduğu bir Tokat olmak istiyoruz. Ağız ve diş sağlığını çok önemsediğimizi ifade etmek istiyoruz. Ama bizim projemize güzellik katan, diğer projelerden farklı kılan Milli Eğitim teşkilatımız ve doktorlarımız, katkı sunduğu bu projeyi herkes sahiplendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda taramalar yapılıyor. Proje ile birlikte ailelerde de duyarlılık meydana getirdik. Çocuklarımızı seviyoruz. Onların sadece akademik başarılarıyla ilgilenmiyor, bedeni, sağlığı, fiziksel gelişimi hatta bir dişi bile bizim için önemlidir."dedi.

 

 

 

 

27-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.