TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Tufantepe RY Butik Otel’de Türkçe Dil Kafe Keyfi

Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Tufantepe RY Butik Otel’de Türkçe Dil Kafe Keyfi

  

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Mültecilerin Eğitim Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi” kapsamında Gaziosmanpaşa Ortaokulunda eğitim öğretim görmekte olan Afganistanlı, Iraklı ve Suriyeli öğrencilere Tokat Öğretmenevinde bağlı Tufantepe RY Butik Otel ve Restoran’da “Türkçe Dil Kafe” etkinliği düzenlendi.

            2015-2016 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayan “Mültecilerin Eğitim Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi (M.E.K.T.E.P)” kapsamında toplamda 800’e yakın öğrenciye Türkçe öğretilmekte, öğrenci velilerine yönelik gelir getirici kurslar açılmakta, yabancı uyruklu öğrencilerimiz ve velilerine yönelik “Kültürel Etkileşim ve Paylaşım Yemekleri” tertip edilmektedir.

            Projenin Ekim ayı faaliyeti olarak okullarında Türkçe kurslarına katılan ve dilimizi henüz öğrenememiş durumda olan yabancı uyruklu öğrencilerimize İlimiz hizmet sektörünün parlayan yıldızı Tufantepe RY Butik Otel’de Türkçe Dil Kafe etkinliği düzenlendi. GOP Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve  Proje koordinatörü Mehmet Akif EROĞLU’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, öğrencilere öncelikle tesisi gezdirilerek, yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu, ardından Türkçe Dil Kafe Etkinliğine geçildi. Günlük hayatta kullandığımız cümle öbekleri, temel kavramlar ve başlangıç seviye Türkçe kelimelerin öğretimi üzerine çalışmalar yapıldı. Etkinlik öğrenci ve öğretmenlerin hatırası fotoğrafı çekilmeleri ile son buldu.

 

27-10-201727-10-201727-10-201727-10-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.