TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yavuz Selim Özel Eğitim´de mezun öğrenciler buluşması “AYRILSAK DA BERABERİZ”

Yavuz Selim Özel Eğitim´de  mezun öğrenciler buluşması “AYRILSAK DA BERABERİZ”

26 Aralık 2017 Salı günü Saat:12.00 ‘de okul toplantı salonunda “Aralık ayı Zihinsel Engelliler Farkındalık Ayı” etkinlikleri çerçevesinde Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi stajyer ve mezun öğrencileri ile İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, İşkur İl Müdürü Bekir FINDIK, Şube Müdürü Murat AĞAR, Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK ve Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okul Müdürü Abdurrahman İLHAN bir araya geldi.

Hafif Düzey Zihinsel Engelli olan ve Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde öğrenim gören stajyer öğrenciler ile mezun öğrencilerin bir araya geldiği programda; öğrenciler birbirleri ile hasret giderdikleri gibi iş konusunda karşılaştıkları sorunları İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI ve İşkur Müdürü Bekir FINDIK’a ilettiler. Çok samimi bir ortamda geçekleşen toplantıda  dile getirilen sorulara müdürlerimiz cevap verdi. “Engelli öğrencilerin sorunlarına daha duyarlı olmak gerektiğini” dile getiren İşkur Müdürü Bekir FINDIK “bundan sonraki çalışmalarda kurumlar arası iletişimin daha düzenli ve daha sık yapılması gerektiğini dile getirdi.”İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI da “Birlikten kuvvet doğacağını özellikle engelli bireylerin sorunlarının çözümün de kurumlar arası iletişim ve yapılan bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin sorunların farkındalığı artıracağını bunun da sorunların çözümüne büyük katkı sağlayacağını İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü diyaloga ve çalışmaya açık olduklarını” belirtmiştir. İşkur’dan işe yerleşen öğrenciler “çok mutlu olduklarını ve bu yerleştirmede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini” dile getirdiler.

 

Soruların cevaplanmasından sonra misafirlere ve öğrencilere öğle yemeği ikram edildi. Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK tüm misafirlere ve öğrencilere teşekkür etti ve çalışmaların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

27-12-201727-12-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.