TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazar Mehmet Emin ULU Z Kütüphane’de Öğrencilerimizle Buluştu

Yazar Mehmet Emin ULU Z Kütüphane’de Öğrencilerimizle Buluştu

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında gerçekleştirilen Yazar Öğrenci buluşmalarının bugünkü konuğu Tokatlı eğitimci şair yazar Mehmet Emin ULU oldu. Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen yazara ayrıca İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat AĞAR eşlik etti.. Öğrencilerimiz yazarın 15 tatilde okudukları Şeker Tarlası kitabı ve yazarlık ile ilgili  yazara: Neden komşuluğu konu edindiniz? Bu kitabı yazarken ne hissettiniz? Nasıl yazar oldunuz vb. sorular yöneltti. Soruları cevaplayan yazar yazmanın üzerinde bir mutluluk bilmediğini,  okuduğu kitapların, yaşamın kendisinin  ve Tokat’ın tarihi kültürel dokusunun onu yazmaya ittiğini belirtti. İnsanlara, insanlık götürmek gerektiğini, yaşadığımız dünyayı okuyarak yazarak güzelleştirebileceğimizi ve  kahramanlığın sadece savaş meydanlarında olmadığını söyledi.

  Keyifli ve verimli geçen sohbetin ardından yazar öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı.

                 Yazar son olarak "Çocukların gönüllerine kitaplardan bir fidan dikmek her şeyden önemlidir. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onları mutlu geleceğinden emin hür düşünceye sahip vatanını milletini seven gençler olarak yetiştirmek bizim görevimizdir.Bu tür faaliyetler  son derece  güzeldir. Öğrenciler  oldukça ilgili, sorgulayıcı ve okuma heyecanına sahip olarak görmek beni çok mutlu etti dedi.

 

            Yazar Mehmet Emin ULU Günün anısına Geleneksel Tokat El Sanatları ve Alperen Cenneti isimli Tokat kitaplarını Z Kütüphanemize hediye etti.

 

10-02-201710-02-201710-02-201710-02-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.