TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YBO’ da Bir Gün”

“YBO’ da Bir Gün”

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu  ‘’Gözbebeğimiz YBO’ lar’’ ve ‘’YBO’ da Bir Gün’’ projesi kapsamında 26 Şubat 2015 Perşembe günü Almus Akarçay Yatılı  Bölge ve Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Okul´unda tam gün bir dizi etkinlikler düzenlenerek öğretmen ve öğrencilerimizle coşku yüklü bir buluşma gerçekleştirildi.

         ‘’Gözbebeğimiz YBO’lar’’ ve ‘’YBO’da Bir Gün’’ temalı etkinlik programının Almus Akarçay Yatılı Bölge Okulu ziyaretine Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL, Almus İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri YILDIZ, AR-GE biriminden Levent ÖZİL, A.Turan ERDOĞAN ve Özel Eğitim ve Rehberlik öğretmeni Oğuzhan ALMA katıldı.

Almus Akarçay Yatılı Bölge Okulu etkinlik programı açılışında konuşan Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL; İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ nın selam ve sevgilerini ileterek, başta okul yöneticilerimiz olmak üzere, öğrenci ve velilerimizin genelde eğitim-öğretim faaliyetlerine, okulumuzun fiziki donanımına ve özelde de ‘’Gözbebeğimiz YBO’ lar’’ ve ‘’YBO’ da Bir Gün’’ etkinliğine verdikleri katılım desteği ve moral gücünden dolayı teşekkür etti.

Akarçay Yatılı Bölge Okulu çalışanları, öğrenci ve velilerle sohbet toplantısı yapılarak, istek ve talepleri alındı. Okula ait bina ve eklentileri gezildi. Öğrencilerimizle beraber yenilen yemekten sonra çocuklarımızın özgün çalışmalarla ortaya koydukları yöresel halk oyunları gösterileri, davul şov, şiir dinletisi, birlikte oynanan oyunlardan sonra kurum çalışanları ve öğrencilerle vedalaşılarak Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Okuluna geçildi.

   ‘’Gözbebeğimiz YBO’lar’’ ve ‘’YBO’da Bir Gün’’ projesinin ikinci bölümü Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu´nda devam etti. Buradaki etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI da katıldı. İl Müdürümüz ilk olarak Saat 16.30’da Almus İlçe Kaymakamı Fatih ÇELİKKAYA’yı makamında ziyaret etti ve   ‘’Gözbebeğimiz YBO’lar’’ projesi hakkında bilgi vererek bu kapsamda gerçekleştirilecek olan Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu´nun akşam etkinliğine davet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz; Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu çalışanları ile bir araya geldiği sohbet toplantısında; öğretmenlerin taleplerini dinledi ve çözüm önerileri üzerinde istişarede bulundu. Burada yaptığı konuşmada; “Değerli Arkadaşlarım! Biz bir aileyiz, bir ekibiz. Biz fırsat buldukça sizlerle bir araya gelmek, sohbet etmek istiyoruz. Sizlerle beraber hareket etmek isteyen kurumsal bir yapımız var. Buraya iş yoğunlukları nedeniyle gelemeyen ilgili birim yöneticisi arkadaşlarımızın da selamları var. Her türlü etkinliklerde bir araya gelmek istiyoruz. Sizlerden özel bir isteğim var. Öğretmen sesini değil sözünü duyurur. Sınırlılık koymadan; okulla, mesleki alanla, projelerle ve her türlü beklenti ve önerilerinizle ilgi konularda rahat bir şekilde konuşmanızı istiyorum. Aileler bir araya geldiğinde neler konuşulacaksa lütfen onları hiç çekinmeden konuşabiliriz. Ben şimdi sizleri dinlemek istiyorum”dedi. Öğretmenlerimizin beklenti ve taleplerinin dinlenmesinden sonra akşam etkinliğine geçildi.

Akşam programına İlçe Kaymakamı Fatih ÇELİKKAYA da katıldı.  Etkinlikler çerçevesinde kapalı spor salonunda güreş müsabakası düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere madalyaları İlçe Kaymakamı, İl Müdürümüz ve kurum yöneticileri tarafından verildi. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencilerimiz tarafından özgün çalışmalarla hazırlanan resim sergisi, tiyatro gösterimi ve müzik eğlence programı; protokol, öğretmen, öğrenci ve çalışanlar tarafından ilgiyle izlendi.

 İl Müdürümüz Levent YAZICI, program sonunda öğrenci ve öğretmenlerimize hitaben yaptığı konuşmada; Emeği geçen herkese teşekkür ederek “Müdürlük olarak YBO’ larımızı gözbebeğimiz olarak görüyoruz. Desteğimizi esirgemeyeceğiz. Yeter ki yavrularımızın yüzlerinden gülücükler eksik olmasın” dedi.

Gece  geç saate kadar öğrencilerle birlikte olan İl Müdürümüz yönetim ve proje ekibiyle birlikte başta Almus İlçe Kaymakamı Fatih ÇELİKKAYA olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve yönetim ekibiyle, öğrenciler ve okul personeli ile vedalaşarak Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu´ndan ayrıldı.

 

YBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBOYBO

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.