TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Öğretim Yılına 15 Temmuz Şehitlerimizi Anarak Başladık

Yeni Eğitim Öğretim Yılına 15 Temmuz Şehitlerimizi Anarak Başladık

2016-2017 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sunmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, müdürlüğümüz yöneticileri, okul müdürlerimiz, müdürlüğümüz çalışanları ve öğrencilerimiz katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından etkinliklerimiz 18 Mart İlköğretim Kurumu’nda devam etti. 18 Mart İlköğretim Kurumu’nda yapılan ve “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve şehitleri Anma” temalı törene Valimiz Sayın Cevdet CAN, Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İlimiz protokolü, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı. 18 Mart İlköğretim Kurumu’nda yapılan etkinliklerin onur konukları ise 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Birol YAVUZ’un dayısı Şahin amcamız ve 15 Temmuz Gazimiz Hasan YAŞAR´dı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programımız öğrencilerimizin okuduğu şiirlerle devam etti. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI;

 “Sayın Valim,

            Tolum için aileden sonra en önemli kurumlardan biri de eğitimdir. Ülkemizin güçlü, istikrarlı ve demokratik bir toplum olması eğitim kurumlarının görevini layıkıyla yerine getirmesi ile mümkündür.

            Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin huzur ve güvenliğini hedef alan bir girişimde bulunulmuştur. Bütünlüğümüzü ve geleceğimizi tehdit eden ve FETÖ/PDY terör örgütü kumpası ile gerçekleşen bu alçakça girişim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihine yakışır bir şekilde, topyekün bir millet mücadelesi ile tarihe gömülmüştür. Kahraman milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde nesilden nesile aktarılacak yeni bir tarih yazmıştır. Bu noktada değerli öğretmenlerimize, 15 Temmuz Demokrasi Zaferimizi ve gözünü kırpmadan kendi vatanı için siper eden şehitlerimizi öğrencilerimize hakkıyla anlatma sorumluluğu düşmektedir. Bu kahramanlıkların unutulmaması, ülkemizin başına çorap örmek isteyen odakların bir daha böyle bir fırsat elde edememesi için önemli bir ders olacaktır. Bundan sonra en önemli görevlerimizden birisi bu şeref ve onur destanının nesilden nesile aktarılması ve unutturulmamasıdır.

            Bu duygularla 2016-2017 öğretim yılına 676 binamızdaki 5635 dersliğimizde öğrenim görecek olan 113.639 öğrencimizle başlıyoruz. 6911 öğretmen ve onlara destek olacak olan yönetici ve diğer personelimizle birlikte hazırız. Öğrencilerimizin vatanına ve milletine hayırlı bireyler olarak yetişmeleri için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Öğrencilerimizin toplumsal sorunlara duyarlı, soran sorgulayan bireyler olarak; vatan aşkıyla, millet için hayırlı işler yapmalarına vesile olamk için bütün gücümüzle çalışma kararlılığı ve heyecanı içindeyiz.

            Değerli Velilerimiz,

            Çocuklarınız, o en kıymetli varlıklarımız; “ Hayat hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirme” vizyonu ve vatan sevgisiyle çalışan eğitim neferlerimize emanettir. Müsterih olunuz.

            Değerli Meslektaşlarım,

            Yeni döneme aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla tazelenmiş, içimizdeki kötü hücrelerden arınmış olarak başlıyoruz. El ele verip ülkemizin yaşamış olduğu elim günleri unutmadan ve bunlara göğüs geren millet iradesini canlı tutarak çalışacağız. Allah’tan başka hiçbir güçten korkmadan, bize emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için emeğimizi esirgemeyeceğiz. Unutmayalım ki; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi şekilde yapandır.”

            Sevgili Öğrencilerimiz,

            Yaz tatilinin ardından 2016-2017 eğitim öğretim dönemine başladığımız bugün, sizler için yeni bir dönüm noktasıdır. Akademik, kültürel, sanat ve sporla iç içe; başarılı bir eğitim dönemi geçirebilmeniz için size düşen görev çalışmaktır. Kıymetli öğrencilerimiz, çok çalışmanız gerekiyor. Vatan için çalışın. Kendiniz, aileniz, huzurlu ve refah bir gelecek için çalışın. İnandığınız değerlerinizden, ideallerinizden, hayallerinizden taviz vermeyin ve kesinlikle vazgeçmeyin. Sizler bizim en değerli hazinemizsiniz, geleceğimiz sizsiniz. Bizler de size destek olmak üzere hazırız. Hepinizin o pırıl pırıl parlayan gözlerinizden öperim.

            Bu duygularla heyecanımızı paylaşan ve katılımları ile bizleri onurlandıran İlimiz protokolüne ve katılan herkese Kurumum adına teşekkürlerimiz arz ediyorum.” dedi.

            Valimiz Sayın Cevdet CAN yaptığı konuşmanın ardından Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve dağıtımı yapılan 15 Temmuz temalı broşürlerin arka sayfasında yer alan yemini öğrencilerimize ettirtti.  Valimiz Cevdet CAN ve beraberindekiler daha sonra sınıfları ziyaret ederek Bakanlığımızca hazırlanan ve Eğitim Bilişim Ağı’na  (EBA) yüklenen 15 Temmuz temalı videoları öğrencilerimizle birlikte izlediler.

           19-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-2016

19-09-2016

19-09-2016

19-09-2016

                                                                                                                                               

19-09-201619-09-201619-09-2016

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.