TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilbağ Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Kuru Üzüm Dağıtım Töreni Yapıldı

Yeşilbağ Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Kuru Üzüm Dağıtım Töreni Yapıldı

           Yeşilbağ Ortaokulu’nda 4006 Tübitak Bilim Fuarı  proje sergi açılışı ve kuru üzüm dağıtım töreni valimiz sayın Cevdet CAN’ın katılımı ile yapıldı. Etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah GÜRBÜZ, İl Milli Eğitim Şube müdürü Murat AĞAR ve Tokat Belediyesini temsilen Sosyal İşler ve Kültür Müdürü Ahmet Turan ERDOĞAN katıldı.

           Öğrencilerin canlı müzik performansı ve resim sergisinin de yer aldığı etkinliklere okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları ve öğrenci velileri de katıldı. Tokat valisi Cevdet CAN açılışta yaptığı konuşmada teknoloji ile birlikte asıl bilgi kaynağının  kitaplar ve öğretmen olduğunu, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinmelerinin önemine değindi. Proje standlarını tek tek gezen protokol üyeleri öğrencilerin sunumlarını dinledi. Öğrenciler tarafından yapılan 41 projenin sergilendiği törende renkli sahneler yaşandı . Sergilenen projelerin yaygınlaştırılması ve sürdürülebilirliğinin önemine değinen valimiz  Ana sınıfı öğrencilerine kuru üzüm dağıtımı da yaparak önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren kuru üzümle birlikte fındık dağıtımının da yapılacağı müjdesini verdi.

            Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali CAN okul hakkında bilgi aldı. Eğitimli genç nüfusun ülkemizin sahip olduğu en büyük zenginlik olduğunu belirtti ve öğretmenlere yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

            İl Müdürümüz Levent YAZICI ise proje kültürünün Tokat’ta yerleştiğini son yapılan Yenilikçilik ödüllerinde İl genelinde  21 okulun projesinin geçtiğini ve saha incelemesine kaldığını bunun Tokat’ın eğitim öğretimine çok önemli katkılar yaptığını ifade etti.

 

t

tttttttttt

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.