TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilyurt İlçemizde Öğrenme Şenlikleri Düzenlendi

Yeşilyurt İlçemizde Öğrenme Şenlikleri Düzenlendi

            Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Belediye Başkanlığı işbirliğiyle Öğrenme Şenliği düzenlendi

            Etkinliğin açılışı Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım MİSAFİR, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Mustafa ERARSLAN,  Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri NAYMAN tarafından yapıldı. 

            Yeşilyurt  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Fahri NAYMAN  etkinlikte yaptığı konuşmada, ’Öğrenme şenlikleri ile öğrenmenin faydalarının topluma  anlatılmasının yanı sıra  kişilerin yaparak, yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere  katılımların sağlanması, öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli  olduğunun gösterilmesi  ve öğrenmenin hayat boyu   devam eden bir süreç olduğu konularında  kamuoyunda  bir farkındalık  hedeflenmektedir’’ dedi.

             İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ERARSLAN ise konuşmasında ‘ Hz Peygamber  (S.A.V)  şöyle buyurmuştur ; Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz.  O halde beşikten mezara kadar ilmin ve bilgininde ulaşılabileceği yer neresiyse  ve oradan alınması gerekecekse biz bu gençliğe , bu insanlığa ve bu hayata yön vermek adına mutlaka hayatın her aşamasına yaymak zorundayız’ dedi

 

            Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Öğrenme Şenliğinde, ebru sanatı, teknoloji, bilgisayar, 4-6 Yaş çocuk eğitimi gelişimi materyaller,  Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulunca hazırlanan taş dökme el sanatları ve giyim sergisi  alanlarındaki çalışmalar uygulamalı olarak davetlilere ve  vatandaşlara gösterildi. Şenlik sonuna  doğru, Yeşilyurt İlçesi Çıkrık Mahallesi Güreş Kulübü öğrencilerinin  güreş gösterisi ile etkinlik sona erdi. 

 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.