TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilyurt İlçemizde Şehit Yusuf PARLAK Zenginleştirilmiş Kütüphanesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Yeşilyurt İlçemizde Şehit Yusuf PARLAK   Zenginleştirilmiş Kütüphanesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Yeşilyurt İlçe merkezinde bulunan  Milli Hakimiyet İlk/Orta okulu bahçesinde bulunan ve öncesinde Ana sınıfı olarak hizmet veren bina  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından  yeniden dizayn edilerek “Zenginleştirilmiş Kütüphane” olarak Yeşilyurt  ilçesine kazandırıldı.

Yeşilyurt nüfusuna kayıtlı iken 1993 yılında Şırnak ili Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Şehit olan  Polis Memuru Yusuf PARLAK’ ın isminin verildiği  Z Kütüphane açılışında konuşan İl Emniyet  Müdürü Göksel Topaloğlu ; ‘Öğrencilerimizin araştırma, bilgi ve becerilerini geliştirmek, Suç ortamından uzak tutabilmek ,verimli zaman geçirebilmek ,milli kimlik duygusunu geliştirmek , Emniyet Teşkilatı ile bölge insanının arasındaki diyalogu artırarak  bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Z Kütüphanemiz uygulamaya konmuştur dedi

Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN ise, ‘Eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve çocuklarımızın daha iyi yetişmesi içinde Milli Eğitim Bakanlığımız bütün teşkilatları ile bütün personeliyle gayret gösterirken bu Bakanlığımıza diğer Kamu ve kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve iş adamlarımız , hayırseverlerimizde var güçleriyle destek olmaya çalışıyorlar. Bugün bir örneğini de Emniyet Genel Müdürlüğümüzün sağlamış olduğu destekle  görüyoruz . Emniyet Genel Müdürlüğümüz Milli Eğitim Bakanlığımızla yapmış olduğu protokol çerçevesinde her ile zenginleştirilmiş bir kütüphane kazandırıyor. Yeşilyurt ilçemize kazandırmış olmaktan dolayı mutluyuz emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz Hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Yapılan konuşmaların sonrasında  Yeşilyurt müftüsü  İbrahim YAKUT un yaptığı duanın ardından,  Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN Kütüphaneye ismi verilen şehit Polis memurunun babası Mahmut Parlak, Protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte  kurdelayı keserek Z kütüphaneyi hizmete açtılar.

Z Kütüphane Açılışına Tokat Sayın Dr. Ömer TORAMAN’ın  yanısıra Yeşilyurt Kaymakam vekili Malik ÇALIŞIR, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı Hidayet ARIKAN, Kütüphaneye ismi verilen Polis Memuru Yusuf PARLAK’ın babası Mahmut PARLAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım MİSAFİR ile davetliler ve basın mensupları katıldılar.

 

 

 08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.