TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetim Kardeş Kermesi Düzenlendi

 Yetim Kardeş Kermesi Düzenlendi

 

            2. Geleneksel  Yetim Kardeş Kermesi 25-26 Nisan tarihleri arasında Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi.

            Açılışı 25.04.2017 Salı günü Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen ‘2. Geleneksel  Yetim Kardeş’ kermesinde amaç, eğitimin öğretimin  yanı sıra, sosyal projeler vasıtasıyla öğrencilerimizin sorumluluk duygularını pekiştirmek ve kermes yolu ile elde edilen geliri okulda öğrenim gören yetim öğrencilerin faydasına sunabilmektir.

 

            Bu yıl ikincisi düzenlenen kermeste  öğrencilerimiz, her yıl daha çok büyüyen bir heyecanla düzenlenen kermese katılımda bulunmuşlardır.. Öğrencilerimizin bu davranışları,   hem kendileri,  hem sonraki yıllar için öğrenci kardeşleri adına farkındalığı artırmaktadır. Öğrencilerimiz böylece hem sosyal alanda gelişirken hem de İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yakışır şekilde, Efendimizin ‘Ben ve yetime kol kanat geren kimse cennette böyle (yan yana) olacağız’ (Buhari, Talak 25) hadisiyle uyumlu bir yaşam sorumluluğu almaktadırlar.  

 

26-04-201726-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.